Historyczne upokorzenie
Katastrofalne zawody rozegrali Błękitni Stargard. Podopieczni Adama Topolskiego ulegli u siebie Radomiakowi Radom aż 6:0. Dla stargardzian była to najwyższa porażka historii dotychczasowych występów w II lidze. Po raz ostatni stargardzianie sześć goli w ligowym meczu przed własną publicznością stracili ponad 13 lat temu, kiedy to w czerwcu 2005 roku przegrali z KP Police 6:1. W następnej kolejce stargardzianie wystąpią na wyjeździe, a ich rywalem będzie GKS Bełchatów.
Już w 3. minucie goście zagrozili bramce Błękitnych. Pewną interwencją popisał się jednak Mariusz Rzepecki, który obronił lekki strzał głową Damiana Jakubika. Minutę później Radomiak zdobył historyczną, pierwszą bramkę w Stargardzie. Długą piłkę w pole karne miejscowych zagrał Martin Klabník. Wiktor Patrzykąt źle zgrał futbolówkę do własnego bramkarza, co bezlitośnie wykorzystał wbiegający zza jego pleców Bruno Luz. Chwilę później Błękitnych uratował słupek. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego bliski szczęścia był Dominik Sokół. Przyjezdni przeważali na boisku i szukali kolejnych okazji. Te były, ale radomianom brakowało skuteczności. Dopiero w 35. minucie Radomiak podwyższył prowadzenie. Odbitą od poprzeczki piłkę do bramki wpakował Maciej Świdzikowski. W 41. minucie zespół z Radomia prowadził już 3:0. Ręką w polu karnym zagrał Junpei Shimmura, a dziesiątego gola w tym sezonie zdobył Leândro.

Dominacja przyjezdnych nie ulegała dyskusji także po przerwie. Już na początku drugiej połowy w sytuacji sam na sam znalazł się Dominik Sokół, lecz przegrał pojedynek z Mariuszem Rzepeckim. W 56. minucie Radomiak zupełnie zaskoczył Błękitnych rozegraniem rzutu rożnego. Leândro zagrał piłkę przed pole karne, bez przyjęcia uderzył Rafał Makowski i było 4:0. Blamaż trwał w najlepsze. Kilka razy dobrze w bramce spisał się Mariusz Rzepecki, ale to nie był koniec strzelania w Stargardzie. W 78. minucie gola zdobył Jakub Rolinc, który wpakował piłkę do bramki z najbliższej odległości. W 83. minucie Radomiak trafił po raz szósty. Goście znów koncertowo rozklepali defensywę Błękitnych, a formalności dopełnił Patryk Winsztal. W końcówce nieznacznie chybił Michał Suchanek i stargardzianie ulegli drużynie z Radomia 6:0.

0:6 - 83' - Patryk Winsztal
Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 18. Wiktor Patrzykąt (46' 27. Jakub Ostrowski), 2. Patryk Baranowski, 4. Mateusz Ogrodowski, 21. Grzegorz Rogala - 23. Mateusz Kwiatkowski (46' 13. Karol Orłowski), 15. Junpei Shimmura (57' 6. Filip Karmański), 7. Michał Cywiński, 16. Błażej Starzycki (77' 11. Mikołaj Napora), 17. Adrian Kwiatkowski - 9. Piotr Kurbiel

Radomiak: 12. Mateusz Kochalski - 14. Damian Jakubik, 38. Martin Klabník, 4. Maciej Świdzikowski, 2. Michał Grudniewski - 9. Leândro (60' 21. Michał Suchanek), 18. Rafał Makowski (67' 55. Meik Karwot), 11. Michał Kaput, 17. Maciej Filipowicz, 70. Bruno Luz (76' 8. Patryk Winsztal) - 97. Dominik Sokół (64' 22. Jakub Rolinc)

żółte kartki: Kurbiel, Shimmura, Karmański (Błękitni) - Kaput (Radomiak) sędzia: Piotr Idzik (Poznań)

Dane pomogli uzupełnić: Tauri, piotras71, royal447 - dziękujemy