Stadion odczarowany
autor: polskielogo.netCztery miesiące musieli czekać kibice Błękitnych na zwycięstwo swojej drużyny przy Ceglanej. Dziś Błękitni odczarowali własny stadion i pokonali Stal Stalową Wolę 1:0. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 63 minucie Przemysław Brzeziański. Było to także pierwsze historyczne zwycięstwo Błękitnych ze Stalą na własnym stadionie.

Nasz zespół ponownie pokazał się z dobrej strony. Stal przyjechała do Stargardu po zwycięstwo. Od początku meczu było widać dużo walki. Gra toczyła się głównie w środkowej części boiska. Obie drużyny starały się jak mogły, aby przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. Po pierwszej bezbramkowej połowie w drugiej śmielej zaatakowali Błękitni. Przewaga w środku pola została udokumentowana bramką w 63 minucie strzeloną przez Przemysława Brzeziańskiego. Nasz zespół powinien podwyższyć prowadzenie. Po kapitalnej kontrze prawą stroną boiska sam na sam z bramkarzem wyszedł Brzeziański, który położył zwodem bramkarza i strzelił do pustej bramki, gdzie ofiarnie interweniował obrońca Stali wybijając piłkę na rzut rożny.

Błękitni nie popełnili błędów z ostatnich domowych meczy. Wytrzymali napór Stali w końcowych minutach meczu i odnieśli zasłużone zwycięstwo. Było to drugie z rzędu zwycięstwo podopiecznych trenera Topolskiego.

W najbliższą środę Błękitni zagrają ligowe wyjazdowe spotkanie z miejscowym Gryfem. W przyszłą niedzielę o godzinie 16:00 zapraszamy ponownie na stadion przy Ceglanej, gdzie Błękitni będą podejmować ROW Rybnik.

1:0 - 63' - Przemysław Brzeziański dodaj video
Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 18. Wiktor Patrzykąt, 2. Patryk Baranowski, 4. Mateusz Ogrodowski, 21. Grzegorz Rogala - 16. Błażej Starzycki (90' 27. Jakub Ostrowski), 15. Junpei Shimmura, 8. Marcin Gawron, 7. Michał Cywiński (85' 6. Filip Karmański), 17. Adrian Kwiatkowski - 10. Przemysław Brzeziański (79' 9. Piotr Kurbiel)

Stal: 1. Dorian Frątczak - 2. Adam Waszkiewicz, 15. Kacper Czajkowski, 26. Grzegorz Janiszewski, 16. Bartosz Sobotka (79' 24. Fryderyk Stasiak) - 22. Tomasz Żyliński, 8. Robert Dadok (72' 10. Piotr Mroziński), 13. Przemysław Stelmach, 6. Michał Trąbka (70' 7. Andrzej Trubeha), 23. Adrian Dziubiński (58' 5. Sebastian Łętocha) - 9. Michał Kitliński

żółte kartki: Rogala, Cywiński, Baranowski (Błękitni) - Dziubiński, Trąbka, Trubeha (Stal) sędzia: Piotr Idzik (Poznań)

Dane pomogli uzupełnić: royal447, Tauri, bialoniebiescy - dziękujemy