Powiedzieli po meczu
Kosta Runjaic, Trener Pogoni Szczecin
autor: aszef- Był to dla nas fantastyczny mecz. Mieliśmy w tym spotkaniu wszystko, co powinno być w takim meczu. Było wiele zwrotów akcji, było też wiele bramek. W takim ofensywnym meczu potrzebowaliśmy też trochę szczęścia. W drugiej połowie, w dwóch sytuacjach, ono było po naszej stronie.
Do stanu 1:1 graliśmy świetną piłkę i dominowaliśmy na wyjeździe. Później, gdy straciliśmy gola, potrafiliśmy utrzymywać się przy piłce.
W przerwie powiedzieliśmy sobie, że podejmujemy ryzyko i zagramy tak, żeby zdobyć przynajmniej jeden punkt. A, że skończyło się trzema, to bardzo nas cieszy.
Dziękuję naszej drużynie za to jak walczyła, ile biegała.
Po tym meczu nie zostajemy bez problemów. Największe to kontuzja Michała Żyry. Nabawił się ponownie urazu pachwiny. Przebywał na boisku tylko kilka minut, ale w tym czasie i tak mocno nam pomagał.
Cieszę się z gry i gola Spasa Deleva, który pokazał, że potrafi grać w piłkę, miał wcześniej długą przerwę, ale teraz tego po nim nie było widać. Poza tym, dobrze wypełniał założenia taktyczne.
Przed nami ważny i trudny mecz z Legią Warszawa. Będziemy mocno potrzebować naszego 12 zawodnika, czyli kibiców. Liczę na to, że będziemy mogli skorzystać z któregoś z wracających po kontuzjach piłkarzy.
Podsumowując - ten mecz z Arką Gdynia był na pewno dobrą reklamą polskiej ekstraklasy.

Zbigniew Smółka,Trener Arki Gdynia
- Gdyby zakończyło się remisem, powiedzielibyśmy, że można być zadowolonym z wyniku, spotkania, widowiska.
Ten mecz miał dziwne fazy. Były momenty, kiedy nie umieliśmy połapać gości, którzy są w bardzo wysokiej dyspozycji.
W drugiej połowie ten mecz był wyrównany i zbyt łatwo dostaliśmy te bramki. Gdybyśmy my byli bardziej skuteczni, to mielibyśmy lepszy wynik. Były dryblingi, niecelne strzały - gdyby to było lepiej wykonane, moglibyśmy ten mecz wygrać, a na pewno go nie przegrać.
Musimy przeanalizować to spotkanie i przed nami dłuższy mikrocykl i mecz z Miedzią Legnica. Musimy dobrze się do niego przygotować.
�r�d�o: pogonszczecin.pl

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2018/2019)
2:3 - 64' - Spas Delev
Arka: 1. Pāvels Šteinbors - 33. Damian Zbozień, 3. Christian Maghoma, 6. Frederik Helstrup (69' 26. Adam Danch), 17. Adam Marciniak - 10. Luka Zarandia, 14. Michał Nalepa (89' 9. Nabil Aankour), 16. Adam Deja, 22. Michał Janota, 35. Mateusz Młyński (68' 11. Rafał Siemaszko) - 7. Maciej Jankowski

Pogoń: 1. Łukasz Załuska - 24. David Niepsuj, 40. Sebastian Walukiewicz, 25. Lasza Dwali, 15. Hubert Matynia - 17. Zvonimir Kožulj (61' 7. Spas Delew), 28. Tomás Podstawski, 14. Kamil Drygas, 10. Radosław Majewski, 27. Sebastian Kowalczyk (55' 19. Michał Żyro; 64' 34. Iker Guarrotxena) - 18. Adam Buksa

żółte kartki: Zarandia (Arka) - Załuska, Kožulj, Buksa (Pogoń) sędzia: Tomasz Musiał (Kraków)

Dane pomogli uzupełnić: ginol27, royal447 - dziękujemy