Wygrana Kotwicy Kołobrzeg
autor: http://mkpkotwica.kolobrzeg.pl/ Rezerwy Pogoni Szczecin trzecioligowy sezon rozpoczęły od przegranej 0:1 w Kołobrzegu z Kotwicą. - Nie mamy się czego wstydzić. Wiele osób mówiło, że jedziemy do Kołobrzegu na pożarcie, a my graliśmy z rywalem jak równy z równym - ocenił trener Tychowski.

Szczecinianie do tego spotkania przystąpili w przemeblowanym składzie. Z poprzedniego spotkania w III lidze w kadrze pozostało pięciu zawodników, reszta opuściła portowe miasto. Ich miejsce zajęli Ci, którzy dotychczas grali w Centralnej Lidze Juniorów. - Mam fajny zespół złożony z chłopaków, którzy marzą o grze w Ekstraklasie. Liczę, że w każdym meczu będą udowadniać, że miejsce w pierwszym zespole im się należy - mówił przed meczem trener Portowców.
Przyjezdni mimo odmłodzonego składu narzucili gospodarzom swój styl gry. Dobrej okazji do zdobycia gola nie wykorzystali Seiya Kitano oraz Bartosz Boniecki.

W 25. minucie Bursztyn wybronił uderzenie Gabriela Nowaka odbijając piłkę w bok. Futbolówka spadła pod nogi Michała Ciarkowskiego (na zdj.) ten jednak posłał ją w trybuny. Ciarkowski zrehabilitował się tuż przed przerwą, wtedy to wykorzystał dogranie Łyszyka i z bliska pokonał golkipera Pogoni.

Przyjezdni mimo straty bramki na drugą połowę wyszli zmotywowani i od początku starali się odrobić straty. - Na każdym treningu powtarzamy chłopakom, że wynik jest - jeśli nie drugorzędny - to na pewno schowany na zapleczu. Na pierwszym miejscu zawsze będzie ich rozwój. Dlatego uczymy ich, że bez względu na przebieg spotkania, mają grać swoje. I to się dzisiaj troszeczkę udało - ocenił trener Tychowski.

Golkiper Kotwicy miał okazję do sprawdzenie swojej dyspozycji. Najpierw z dystansu uderzał Fabian Pach, a następnie Błażej Chouwer, górą jednak był bramkarz gospodarzy. W 70. minucie szczecinianie powinni wyrównać, Chouwer zagrał piłkę do Oskara Fürsta. Napastnik Pogoni był bliski szczęścia, ale po jego strzale futbolówkę z linii bramkowej wybił Gutkowski. Ostatecznie z trzech punktów cieszyli się gospodarze. - Na pewno jest w nas złość. Jesteśmy sportowcami i nie lubimy przegrywać. Jako trener muszę jednak patrzeć szerzej, niż tylko na dorobek punktowy. Wiele osób zapowiadało, że jedziemy do Kołobrzegu na pożarcie. My natomiast graliśmy z rywalem jak równy z równym, stwarzaliśmy sobie okazje bramkowe. Smutek spowodowany porażką jest trochę złagodzony pozytywami, wynikającymi z naszej gry. Myślę, że pozostawiliśmy po sobie bardzo dobre wrażenie i nie mamy się czego wstydzić - podsumował piątkowy pojedynek dla pogonszczecin.pl trener Tychowski.

1:0 Michał Ciarkowski 45’

Pogoń II Szczecin: Bursztyn - Marczuk, Sadowski, Kuzko, Sieracki - Wawrzynowicz, Chouwer (84’ Żurawski) - Pach (52’ Wędrychowski), Kitano, Boniecki (59’ Słoma) - Fürst (69’ Graczyk)
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl

III liga gr. 2 (2018/2019)
Kotwica Kołobrzeg Pogoń II Szczecin
1 0
10-08-2018 19:46
1:0 - 45+1' - Michał Ciarkowski
Kotwica: Jakub Górski - Daniel Chyła, Piotr Kieruzel, Mateusz Słodowy, Rafał Gutowski, Michał Ciarkowski (65' Gracjan Kuśmierek), Gabriel Nowak, Sebastian Deja, Andrzej Łyszyk (68' Mateusz Czapłygin), Mateusz Peroński (18' Łukasz Szymański), Dawid Wolny (81' Adrian Szynka)

Pogoń II: Jakub Bursztyn – Paweł Marczuk, Hubert Sadowski, Jakub Kuzko, Jan Sieracki – Stanisław Wawrzynowicz, Błażej Chouwer (84’ Maciej Żurawski) – Fabian Pach (53’ Marcel Wędrychowski), Seiya Kitano, Bartosz Boniecki (59’ Kamil Słoma) – Oskar Fürst (69’ Michał Graczyk).

żółte kartki: Deja (Kotwica) / Sadowski (Pogoń II) sędzia: Ostrowski Ł., Betlejewski R., Bitel P.

Dane pomógł uzupełnić: PAPUGA73 - dziękujemy