Po historycznym sukcesie czas na świętowanie
autor: Tomasz Surma materiały prasoweW czwartek wieczorem (17.05) wygrywając 94:89 z Sokołem Łańcutem Spójnia Stargard już w pierwszej możliwej okazji zapewniła sobie wygranie finałowej serii spotkań. Dzięki tej wygranej biało-bordowi zakończyli rozgrywki pierwszej ligi koszykarzy na pierwszym miejscu i po 14. latach przerwy otrzymali przepustkę do koszykarskiej elity.

Co sztab szkoleniowy i koszykarze zdobyli na boisku teraz muszą potwierdzić działacze, organizując odpowiedni budżet i uzyskując licencję na grę w Energa Basket Lidze. Gratulacje należą się wszystkim osobom związanym ze stargardzką koszykówką a przede wszystkim Krzysztof Koziorowiczowi. Nie miał on do dyspozycji gwiazd choćby jak krakowianie, miał przede wszystkim mozolnie budowaną drużynę, która po zeszłorocznym sukcesie jakim był brązowy medal została z głową wzmocniona.
Spójnię w Łańcucie wspierała duża grupa stargardzkich fanów. Jeszcze większa grupa oglądała wspólnie spotkanie w Hali OSiR przy ulicy Pierwszej Brygady.
Spotkanie prowadzeniem 7:7 a potem 13:7 oraz 22:15 lepiej rozpoczęli gospodarze. Ostatecznie pierwszą odsłonę wygrali 29:22.

Dla tego spotkania przełomowa okazała się druga kwarta. Początkowo przyjezdni bez powodzenia gonili wynik, ale w końcówce pokazali dlaczego są najlepszym zespołem pierwszej ligi. Za sprawą trafień Bręka, Czujkowskiego, Wilczka i Pabiana nie tylko dogonili rywala, ale także na przerwę schodzili z jednopunktowym prowadzeniem.

Po zmianie stron dominowała już Spójnia. Po akcji Macieja Raczyńskiego goście prowadzili 82:69. Desperacki zryw gospodarzy doprowadził do emocjonującej końcówki, w której i tak lepsi okazali się goście.

- Na siłę tej drużyny złożyło się wiele czynników. Wszyscy włożyliśmy wiele wysiłku w ten sukces i jak widać opłaciło się. Playoffy są dla ludzi z charakterem i każdy, kto grał w naszej drużynie to pokazał. Na pewno doświadczenie z poprzednich lat w takich chwilach procentuje, ale myślę, że to jak graliśmy przez cały sezon, to nauczyło nas w najważniejszych momentach sezonu stanąć na wysokości zadania - mówił w wywiadzie udzielonym portalowi Sportowe Fakty - Dawid Bręk

Teraz czas na, krótkie świętowanie. Władze klubu zapraszają wszystkich kibiców i sympatyków stargardziej drużyny na spotkanie z zawodnikami Klubu Sportowego Spójnia, które zaplanowano na sobotę - 19 maja o godzinie 17:00 w w Teatrze Letnim - park Chrobrego.
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / Sportowe Fakty

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek

I liga koszykarzy - play-off (2017/2018)
Rawlplug Sokół Łańcut PGE Spójnia Stargard
89 94
17-05-2018 18:00
(29:22, 13:21, 16:23, 31:28)
Wynik rywalizacji: 0:3. Awans Spójni
Sokół: Włodarczyk 21 (5/6x3), Marek Zywert 21 (8 as., 3x3), Klima 13 (13 zb.), Kulikowski 11 (6 zb.), Karolak 11, Kamil Zywert 9 (8 as.), Parszewski 4, Warszawski 0

Spójnia: Pabian 20 (4x3, 5 zb.), Dymała 17, Bręk 16 (4x3, 12 as., 4 str.), Czujkowski 13 (8 zb.), Fraś 12, Wilczek 11 (7 zb.), Raczyński 3, Pytyś 2, Koziorowicz 0

sędzia: Marek Czernek, Jacek Litawa, Mateusz Skorek

Po historycznym sukcesie czas na świętowanie (pszczolek)
Spójnia Stargard awansuje do Energa Basket Ligi (Bengoro)