Trzy punkty zostają w Szczecinie
autor: aszefPogoń ’04 Szczecin wygrywa w 23. kolejce Futsal Ekstraklasy z MKF Solne Miasto Wieliczka 3:2. Bramki dla Portowców strzelali: Mateusz Jakubiak, Daniel Szklarz oraz Daniel Maćkiewicz.

Pierwsza połowa dla 'zero-czwórki' ułożyła się idealnie. Już w 5. minucie gospodarze objęli prowadzenie po trafieniu Mateusza Jakubiaka.
Później do siatki trafiali jeszcze bramkarz Daniel Szklarz z przedłużonego rzutu karnego oraz Daniel Maćkiewicz. Podopieczni Romana Smirnova na przerwę schodzili z wynikiem 3:0, a mogli nawet wyżej. Zabrakło jednak skuteczności. Artur Jurczak z rzutu karnego trafił w poprzeczkę, a chwilę później Maćkiewicz z jego przedłużonej wersji chybił obok lewego słupka bramki rywala.

W drugiej części meczu goście ruszyli do odrabiania strat. Na szczęście sił starczyło tylko na dwa trafienie w wykonaniu Michała Skórskiego oraz Konrada Cebuli. Ostatecznie po 40 minutach rywalizacji Pogoń mogła cieszyć się z upragnionych trzech punktów w grupie spadkowej, które przybliżyły drużynę ze Szczecina w pozostaniu w Futsal Ekstraklasie.

Pogoń ’04 Szczecin - MKF Solne Miasto Wieliczka 3:2 (3:0)

1:0 - 04:35 - Mateusz Jakubiak
2:0 - 16:37 - Daniel Szklarz (prz. karny)
3:0 - 17:30 - Daniel Maćkiewicz
3:1 - 27:32 - Michał Skórski
3:2 - 30:14 - Konrad Cebula

Pogoń '04 Szczecin: 1. Daniel Szklarz (21. Mateusz Wilkosz) - 9. Mateusz Jakubiak (c), 17. Mateusz Gepert, 20. Artur Jurczak, 46. Daniel Maćkiewicz - 3. Pedro Miguel Fernandes Amorim, 6. Kamil Hajdukiewicz, 8. Roman Kondiukh, 10. Daniel Czepielewski, 13. Patryk Jurys, 22. Sebastian Chrzczon, 23. Oskar Czajkowski, 27. Bartosz Kawczak.

MKF Solne Miasto Wieliczka: 13. Mikołaj Wiewióra (1. Jan Zachariasz) - 6. Piotr Myszor, 7. Wojciech Przybył, 9. Michał Śląski, 10. Konrad Cebula (c) - 3. Paweł Hady, 4. Tomasz Bieda, 5. Michał Gąsior, 8. Volodymyr Danyliuk, 14. Bartosz Szczepański, 15. Konrad Futrak, 16. Michał Skórski
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne / pogon04.szczecin.pl

relacjďż˝ dodaďż˝: aszef

Ekstraklasa fustalu - grupa spadkowa (2017/2018)
Pogoń '04 Szczecin MKF Solne Miasto Wieliczka
3 2
03-05-2018 17:30
1:0 - 4'35" - Mateusz Jakubiak
2:0 - 16:37 - Daniel Szklarz (przedł. karny)

żółte kartki: Danyliuk, Wiewióra, Futrak (Wieliczka). sędzia: Kamil Grzębowski, Marcin Muszyński, Krzysztof Malinowski, Adam Sobinek