Finał nie dla Olimpii
autor: paulaPiłkarki Olimpii nie zagrają w finale Pucharu Polski mimo, że pokazały się z bardzo dobrej strony w spotkaniu w Sosnowcu. Zadecydował drobny błąd, który wykorzystały rywalki pokonując nasz zespół 1-0.
Pierwsza połowa nie przyniosła bramek, ale obfitowała w wiele podbramkowych sytuacji. Optyczną przewagę miały piłkarki Czarnych, ale także Olimpia potrafiła groźnie kontratakować i mogła objąć prowadzenie.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Jednak po jednej z akcji gospodyń, w polu karnym faulowana została Lucia Suskova, a podyktowaną jedenastkę na bramkę zamieniał Patricia Hmirova. Kolejne minuty to przewaga sosnowiczanek i bardzo groźne kontry olimpijek. Niestety żadna bramka w meczu już nie padła i do finału Pucharu Polski awansowały piłkarki Czarnych.

Należy jednak podkreślić, że olimpijki rozegrały bardzo dobry mecz, a o wyniku zadecydował jeden błąd w obronie, który kosztował nasz zespół rzut karny i w konsekwencji bramkę. Mimo wszystko - brawo drużyna, brawo Olimpia!

Czarni Sosnowiec - Olimpia Szczecin 1-0 (0-0)

1-0 Hmirowa 58` (rzut karny)

Czarni Sosnowiec: Szymańska - Zdechovanova, Operskalska, Horvathova, Wycisk (85` Smidova), Fischerova, Matla, Hmirova, Grad, Cichosz (90`+2` Hałatek).

Olimpia Szczecin: Niesterowicz - Hryb (77` Sudyk), Szwed, Bińkowska, Grosicka (65` Niewolna), Janik, Böhm, Kovtun, Ratajczyk, Preś, Szymaszek (82` Michalczyk).
�r�d�o: MKS Olimpia