Spójnia o krok od finału
Spójnia Stargard perfekcyjnie wykorzystała autu własnego parkietu w dotychczasowych meczach półfinałowych pierwszej lidze koszykarzy. Biało-bordowi w serii do dwóch zwycięstw prowadzą 2:0 z GKS-em Tychy i do awansu do finału potrzebują już tylko jednej wygranej.

W pierwszym pojedynku Stargardzianie pewnie wygrali 85:61, jednak niezbyt pewnie wyszli w spotkanie i przegrali otwarcie 15:22. W niedziele (29.04) tego błędu już nie popełnili i w zasadzie od pierwszych minut kontrolowali to co się działo na parkiecie. Dzięki m. in. punktom Bręka, Dymały i Czujkowskiego miejscowi zdobyli szesnaście oczek z rzędu, ale jednak chwila przestoju spowodowała, że pierwszą odsłonę wygrali tylko dwoma punktami.
W drugiej kwarcie podobnie jak w czwartej sobotniego (28.04) starcia biało-bordowi pokazali siłę swojej defensywy. Dzięki niej powiększyli swoją przewagę o kolejne dziewięć oczek. Po przerwie obydwa zespoły miały problemy w zdobywaniu punktów, jednak dzięki rzutom w końcówce Dymały, Pabiana i Czukowskiego to gospodarze mimo nie najlepszej gry znowu byli na plusie.

Słabszy początek decydującej odsłony w wykonaniu miejscowych sprawił, że GKS zbliżył na pięć oczek i uwierzył, że może jeszcze odwrócić losy meczu. Podopieczni Krzysztofa Koziorowicza w najważniejszym momencie znowu pokazali klasę. Podkręcili tempo i z łatwością odjechali przeciwnikowi. Odnieśli zwycięstwo 93:77 i ze spokojem mogą przygotowywać się do trzeciego meczu, który odbędzie się w Tychach w sobotę, 5 maja.

Spójnia Stargard - GKS Tychy 85:61 (15:22, 23:15, 29:19, 18:5)

Spójnia: Pabian 24, Dymała 16, Raczyński 10, Bręk 9, Czujkowski 8, Koziorowicz 8, Pytyś 5, Wilczek 5, Fraś 0.

GKS: Kulon 13, Słupiński 12, Deja 11, Szymczak 11, Jankowski 8, Kowalewski 4, Hałas 2, Fenrych 0, Majka 0, Małgorzaciak 0, Usendiah 0

Spójnia Stargard - GKS Tychy 93:77 (27:25, 22:13, 19:17, 25:22)

Spójnia: Dymała 19, Czujkowski 18, Bręk 15, Fraś 14, Pabian 13, Wilczek 9, Pytyś 3, Koziorowicz 2, Raczyński 0

GKS: Słupiński 18, Jankowski 16, Kulon 15, Kowalewski 13, Deja 5, Małgorzaciak 4, Szymczak 4, Hałas 2

Stan rywalizacji: 2:0

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek

I liga koszykarzy - play-off (2017/2018)