Stocznia zagra z GKS-em Katowice
autor: materiały prasowe EspadonStocznia Szczecin zajęła dwunaste miejsce w sezonie zasadniczym PlusLigi. Podopiecznych Michała Gogola czeka teraz dwumecz z GKS-em Katowice. Stawką tej rywalizacji będzie zakończenie rozgrywek na jedenastej pozycji. Pierwsze z tych spotkań będzie mieć miejsce w Szczecinie i odbędzie się już w najbliższą środę (18 kwietnia) o godzinie 18:00.

Oba zespoły w PlusLidze grają drugi sezon z rzędu. Przed rokiem, w pojedynku beniaminków, dwukrotnie lepsi okazali się katowiczanie. GKS wygrał wtedy 3:1 na własnym boisku oraz 3:2 w Szczecinie. W bieżącym sezonie sytuacja się powtórzyła, a podopieczni Piotra Gruszki najpierw zwyciężyli w tie-breaku na wyjeździe, a później pokonali Stocznię 3:1 we własnej hali.
Teraz oba zespoły czeka dwumecz, którego zwycięzca zakończy sezon 2017/2018 na jedenastej pozycji. Jeżeli po zakończeniu drugiego spotkania stan rywalizacji w meczach będzie wynosił 1:1, to - bez względu na iloraz w setach - o wygraniu rywalizacji zadecyduje wygranie „złotego seta”. Pierwsze starcie będzie mieć miejsce w środę, rewanż w Katowicach odbędzie się najprawdopodobniej w sobotę, 21 kwietnia.

relacjďż˝ dodaďż˝: maggi

Plus Liga - o m. 11-12 (2017/2018)