Inauguracja na remis
15 kwietnia 2018 zespół Błękitnych Stargard rozpoczął rundę wiosenną zachodniopomorskiej III ligi kobiet spotkaniem z Hetmanem Recz. Mecz rozpoczął się w Reczu o godzinie 15.00. Od samego początku spotkania dało się zauważyć bardzo agresywną i momentami bardzo ostrą grę drużyny z Recza. Stargardzianki starały się odeprzeć taki styl gry. Niestety już w 22 minucie po kolejnym faulu musieliśmy dokonać zmiany, Wiktoria Zdanowska nie była w stanie dalej kontynuować gry i zastąpiła ją Natalia Gugała. Niespełna trzy minuty później bramkę zdobył zespół Hetmana Recz. Nasz zawodniczki rzuciły się do odrabiania straty i kilka razy były bliskie zdobycia gola. Niestety do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
W przerwie Paulinę Nowicką zastąpiła Julia Witkowska. Dobrze grała obrona i pomoc, ale brakowało skuteczności w ataku. Po jednym z kolejnych brzydkich fauli gospodyń na Patrycji Baszuk, sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamieniła Alicja Palak. W tej połowie nasz zespół dokonał jeszcze jednaj zmiany, Małgorzatę Białoskórską zastąpiła Julia Chudzik. Do końca meczu wynik był otwarty, obie strony miały okazję do zdobycia decydującej bramki, jednak więcej bramek już nie padło i mecz zakończył się remisem 1:1. Za tydzień nasze zawodniczki czeka bardzo trudny mecz z liderem rozgrywek, zespołem Victorii Sianów. Zapraszamy kibiców na stadion w Stargardzie, przy ulicy Ceglanej w niedzielę 22 kwietnia o godz. 12.00