Derby dla Koszalina
Po meczu pełnym emocji Energa AZS pokonała w derbach Pomorza Zachodniego Pogoń Szczecin 23:22. W zespole koszalińskim wyróżniły się Beata Kowalczyk i kadrowiczki - Romana Roszak oraz Monika Michałów, W Pogoni dobry mecz zagrała Valentina Blazević.
Pierwszy gol padł w 3 minucie dla gospodyń, a zdobyła go Dominika Grobelska. W 10 minucie, po golu Pauliny Tracz było 4:2 dla Koszalina. Niedługo później przyjezdne zdołały odrobić straty, a chwilę później było 5:6 dla Szczecina. W 27 minucie Pogoń prowadziła różnicą trzech trafień. W końcówce pierwszej połowy dwie bramki zdobyła Romana Roszak. Do przerwy 12:13 dla Pogoni.

Po zmianie stron Szczecin uciekł na trzy trafienia 12:15. Podopieczne Anity Unijat zdołały wyjść na prowadzenie 17:16 w 39 minucie. W 51 minucie bramkę na 22:21 dla koszalinianek rzuciła z rzutu karnego Gabriela Urbaniak. W kolejnych ośmiu minutach znakomite umiejętności zaprezentowały Beata Kowalczyk i Natalia Krupa, które we wspomnianym czasie nie dały się pokonać. W 59 minucie gola na 22:22 zdobyła z rzutu karnego Monika Koprowska. Ostatnie słowo należało do Romany Roszak, która ustaliła wynik spotkania na 23:22 dla Energi AZS.

relacjďż˝ dodaďż˝: arti15

Superliga kobiet - gr. mistrzowska (2017/2018)