OKS GOLENIÓW z awansem do wyższej ligi rozgrywkowej
autor: spencer84Do ciekawego spotkania doszło w 27 kolejce rozgrywek A klasy grupy 3 ZZPN w środę 6 czerwca, tego dnia w derbach Gminy Goleniów zmierzyły się zespoły Leśnika Kliniska i OKS Center MD Goleniów. Oprócz derbowych emocji, były też dodatkowe. Zespół z Goleniowa mógł zdobyć mistrzostwo ligi, wystarczyło wygrać z drużyną z Klinisk.

Pierwsza połowa meczu była mało ciekawa, czasami nawet nuda, ponieważ tempo gry obu drużyn było wolne. Warte jednak podkreślenia w tej części spotkania były dwie klarowne sytuacje zawodników OKS-u i tylko sami piłkarze oddający strzały wiedzą dlaczego nie skierowali futbolówki do siatki rywala. Piłkarze z Klinisk nie zagrozili zbytnio bramce goleniowianom, gdyby nie wspomnieć o mocnym wybiciu piłki z linii autowej przez zawodnika Leśnika tak, ze ta gdyby nie dobra interwencja bramkarza OKSu mogła by się znaleźć w bramce gości. Do przerwy wynik był bezbramkowy.

W drugiej połowie z większą determinacją zdobycia gola wyszli piłkarze OKS Goleniów. Częściej przy piłce znajdowali się zawodnicy OKSu, a drużyna Leśnika liczyła na grę z kontry. Trener goleniowskiego zespołu dokonał kilku zmian w drugiej odsłonie meczu i efekt tych zmian przyszedł szybko. Po wejściu na boisko Kamila Mituły gra się ożywiła jeszcze bardziej. Ten zawodnik po niespełna 10 minutach pobytu na boisku zgrywa piłkę głową w pole karne Leśnika, w którym najprzytomniej zachowali się piłkarze OKS-u, którzy zdobyli upragnionego gola. Strzelcem bramki jak twierdzą sami piłkarze był duet Moliński i Mituła, w sporym zamieszaniu piłka po interwencji bramkarza i nieskutecznym wybiciu futbolówki od swojej bramki przez obrońcę znalazła się przed nogami obu piłkarzy OKSu, którzy celnie umieścili futbolówkę w bramce Leśnika. Na ławce OKSu i trybunach nastąpiła wielka radość ze zdobycia gola, wygrana pozwalała już po meczu cieszyć się z awansu do wyższej ligi. Ostatnie minuty gry były bardzo nerwowe, obie drużyny stworzyły kilka dogodnych sytuacji, jednak futbolówka lądowała poza bramką lub w rękawicach bramkarzy. Mecz zakończył się wygraną goleniowskiego zespołu 1-0.

Po zakończeniu meczu ponownie nastąpiła wielka radość piłkarzy, działaczy i kibiców OKS Goleniów, którzy zaczęli świętować awans. W meczu zadecydowała jedna bramka, którą jak podkreślają sami piłkarze obu zespołów, słusznie wygrali te derby piłkarze goleniowskiego OKSu. Do zakończenia rozgrywek A klasy pozostały jeszcze dwie kolejki i może się zdarzyć tak, że w całym sezonie piłkarze OKS Goleniów nie przegrają żadnego meczu. O tym dowiemy się za niespełna dwa tygodnie.

relacjďż˝ dodaďż˝: spencer84