Morzycko gromi SCRS Barlinek
Morzycko na swój pierwszy mecz udało się do Barlinka, gdzie zmierzyło się z tamtejszym SCRS zajmującym po rundzie jesiennej 11 miejsce w tabeli regionalnej klasy okręgowej. Morzycko bardzo szybko objęło prowadzenie, bo już w 5 minucie Paweł Gejdyk otrzymuje prostopadłe podanie ze środka pola i uderza w długi róg bramki gospodarzy. Mamy 1-0 dla Morzycka. W 26 min faulowany w polu karnym zostaje Remigiusz Miksiewicz, sędzia dyktuje rzut karny, a pewnym wykonawcą jedenastki zostaje Artur Blasius. W 36 min mamy już 3-0 dla Morzycka, bardzo dobrze dysponowanego dzisiaj bramkarza gości, strzałem po ziemi, pokonuje nowy zawodnik Morzycka - Dominik Andrzejewski.
Po zmianie stron w 66 min w sytuacji sam na sam znajduje się B. Sobinek, który także zasilił zespół z Morynia w przerwie zimowej, zostaje jednak sfaulowany, a arbiter spotkania nie ma wątpliwości i wskazuje na 'wapno', które po raz drugi w takim sposób na gola zamienia Artur Blasius.
Od tego momentu zaczął się festiwal niewykorzystanych sytuacji. Gracze z Morynia stwarzał sobie bardzo dużo sytuacji bramkowych, ale brak skuteczności nie pozwalał na podwyższenie wyniku. W 86 min w końcu piłka znalazła drogę do bramki, Dominik Andrzejewski otrzymuje podanie na lewej stronie boiska, mija rywala i ustala wynik pięknym strzałem na 5-0. Było to pierwsze spotkanie Morzycka o stawkę, mimo przegranych kilku meczy sparingowych możemy być spokojni o formę zawodników.

Skład Morzycka: Prokop, Nagaj, Trubicki, Skóra, Baran, Gejdyk (46' Pohorecki), Sobinek, Blasius, Klakla (46' Jakubowski), Miksiewicz, Andrzejewski.

Pierwszy mecz ligowy już w sobotę o 15.00 w Węgorzynie, gdzie Morzycko zagra na wyjeździe z tamtejszą Spartą. W pierwszym meczu lepsze okazało się Morzycko pokonując Spartę 4:2, jak będzie wiosną przekonamy się za tydzień.

relacjďż˝ dodaďż˝: kazik