Drugie zwycięstwo Świtu w drugim sparingu
autor: PszczółekŚwit Szczecin pokonał na boisku ze sztuczną nawierzchnią przy ulicy Witkiewicza IV-ligową drużynę Gryfa Kamień Pomorski 5:1. Było to drugie zwycięstwo, w drugim tegorocznym meczu kontrolnym.

Skolwinianie pojedynek rozpoczęli niefrasobliwie, bo od prostych błędów i straty bramki już w 1 minucie, której autorem był Kacper Wittbrodt. Z biegiem czasu uwidaczniała się jednak przewaga podopiecznych duetu Ozga-Jabłonowski, którzy w 12 minucie doprowadzili do wyrównania, kiedy to jedenastkę po faulu na Kamilu Walkowie, na bramkę zamienił Kacper Wojdak. W 33 minucie błąd bramkarza rywali wykorzystał Charles Nwaogu, który dał Świtowi prowadzenie, a 3 minuty przed końcem pierwszej części gry ładnym strzałem z blisko 35 metrów popisał się Paweł Krawiec, który podwyższył na 3:1 i ustalił rezultat do przerwy.
W drugiej odsłonie Świt nadal przeważał stwarzając kolejne okazje bramkowe, a przyjezdni ograniczali się głównie do kontrataków z wykorzystaniem szybkich graczy ofensywnych. W 50 minucie czwartego gola dla Świtu zdobył testowany zawodnik Stali Stalowa Wola - Konrad Korczyński, który miał również świetną okazje do zdobycia kolejnej bramki, lecz obrońcy Gryfa zdołali zatrzymać piłkę na linii bramkowej. Wynik meczu na 5:1 ustalił Kacper Wojdak, który zamknął dośrodkowanie z rzutu rożnego Szymona Waleńskiego.

Warto nadmienić że w drużynie z Kamienia Pomorskiego wystąpił obrońca Adrian Kronkowski, który jeszcze do niedawna reprezentował barwy Świtu, a obecnie jest wypożyczony do Gryfa.

Następny mecz sparingowy Świtowcy rozegrają w niedziele 4 lutego o godzinie 15.00 w Policach (sztuczne boisko przy Piaskowej), a ich rywalem będzie II-ligowa Gwardia Koszalin, która zaplanowała obóz w tej miejscowości. Wszystkich kibiców, również z uwagi na odległość już teraz serdecznie zapraszamy na te zawody!

ŚWIT SZCZECIN - GRYF KAMIEŃ 5:1(3:1)

0:1 Kacper Wittbrodt 1’
1:1 Kacper Wojdak k 12’
2:1 Charles Nwaogu 33’
3:1 Paweł Krawiec 42’
4:1 Konrad Korczyński 50’
5:1 Kacper Wojdak 80’

Świt: Rechtziegel (46’ Matłoka) - Wojdak, Bil, Hilicki, Ortel - Krawiec (46’ Waleński), Szczepanik O., Jarosz (55’ Palczewski), Filipowicz (46’ Korczyński) - Nwaogu (46’ Wierzchowski), Walków (60’ Filipowicz).