Okazała wygrana z FK Aktobe
autor: pogonszczecin.pl Portowcy pokonali kazachski FK Aktobe 4:1 i obóz w Belek kończą z 4 wygranymi w sparingach.

Pogoń od początku narzuciła szybkie tempo dla rywali. Duma Pomorza prowadzenie objęła już w 8. minucie, kiedy to Żasur Narzikułow skapitulował po trafieniu Kamila Drygasa. Kolejne minuty, to dobre okazje na podwyższenie wyniku. Rafał Murawski sprawdził golkipera rywali z 16. metrów, ale ten obronił strzał zawodnika z Polski. Wspomniany już Narzikułow w 20. minucie wyszedł obronną ręką po rzucie wolnym Deleva, a następnie dobitce Zwolińskiego. Granatowo-bordowi w 40. minucie zdobyli drugiego gola. Po raz drugi na listę strzelców wpisał się Kamil Drygas, a podawał mu Ricardo Nunes.
W 50. minucie FK Aktobe zdobyło kontaktowego gola. Futbolówka trafiła w rękę zawodnika Pogoni i arbiter wskazał na wapno. Jeden z rywali precyzyjnym trafieniem pokonał Załuskę.

Dziesięć minut później szczecinianie zdobyli bramkę, tym razem na listę strzelców wpisał się Spas Delev, który posłał piłkę w samo okno bramki kazachskiego zespołu. W 82. minucie Portowcy ustalili wynik meczu, tym razem rzut wolny egzekwował Dawid Kort.

1:0 Kamil Drygas 8’
2:0 Kamil Drygas 40’
2:1 zawodnik nieznany 50’(k)
3:1 Spas Delev 60’
4:1 Dawid Kort 82’

Pogoń Szczecin: 1. Łukasz Załuska (60’ 53. Łukasz Budziłek) - 2. Cornel Rapa (60’ 24. David Niepsuj), 25. Lasha Dvali (46’ 21. Sebastian Rudol), 23. Jarosław Fojut (70’ 40. Sebastian Walukiewicz), 77. Ricardo Nunes (60’ 15. Hubert Matynia) - 14. Kamil Drygas (46’ 10. Dawid Kort), 6. Rafał Murawski (46’ 20. Tomasz Hołota) - 11. Spas Delev (70’ 29. Marcin Listkowski), 4. Jakub Piotrowski (60’ 8. Dawid Błanik), 9. Adam Frączczak (70’ 55. Sebastian Kowalczyk) - 93. Łukasz Zwoliński [46’ 18. Adam Buksa (74’ 56. Adrian Benedyczak)]
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl

Sparingi ()
Pogoń Szczecin FK Aktöbe
4 1
25-01-2018 14:00
miejsce: Belek, Turcja
Pogoń Szczecin: 1. Łukasz Załuska (62, 53. Łukasz Budziłek) - 2. Cornel Râpă (62, 24. David Niepsuj), 23. Jarosław Fojut (71, 40. Sebastian Walukiewicz), 25. Lasza Dwali (46, 21. Sebastian Rudol), 77. Ricardo Nunes (62, 15. Hubert Matynia) - 11. Spas Delew (71, 29. Marcin Listkowski), 6. Rafał Murawski (46, 20. Tomasz Hołota), 14. Kamil Drygas (46, 10. Dawid Kort), 4. Jakub Piotrowski (62, 8. Dawid Błanik), 9. Adam Frączczak (71, 55. Sebastian Kowalczyk) - 93. Łukasz Zwoliński (46, 18. Adam Buksa; 74, 56. Adrian Benedyczak)

FK Aktobie: (skład wyjściowy) Żasur Narzikułow - Bagdat Kairow, Sajat Żumagali, Slobodan Simović, Ardak Saulet, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, zawodnik testowany, Abat Ajmbietow

Dane pomógł uzupełnić: Bengoro - dziękujemy