Okazja do rehablitacji
W środę, 4 października Espadon w Szczecin Arena podejmować będzie Cuprum Lubin.

Cuprum to obecny lider PlusLigi, w pierwszym meczu gładko poradzili sobie z MKS-em Będzin, w trzecim secie wręcz demolując rywali do 12. Trener Michał Gogol podchodzi do rywali z dużym respektem. - Cuprum to mocna drużyna, która ma trzy takie podstawowe siatkarskie ogniwa - przyjmującego Tahta, rozgrywającego Masnego i atakującego Kaczmarka. Zdajemy sobie sprawę z siły tego zespołu. Myślę, że Lubin jest faworytem, ale mamy swoje argumenty i ciekawą drużynę z własnym stylem.
Mieszko Gogol bardzo żałuje przegranego w Olsztynie meczu, gdzie jego zdaniem punkty były bardzo blisko. - Szkoda, że o punkty zagraliśmy słabiej niż w meczach sparingowych. W weekend mieliśmy problem z kontratakami, kończąc w zasadzie jeden na pięć. Jest co poprawiać i chcemy pokazać jak najlepszą siatkówkę. Cały czas mamy takiego moralniaka po meczu z Indykpolem. Dwa,trzy dni roztrząsaliśmy to, w jaki sposób uciekł nam ten czwarty set i w konsekwencji punkty. Mamy ochotę się zrehabilitować, choć terminarz nie jest łatwy, ale w zeszłym sezonie był jeszcze trudniejszy.

W PlusLidze 2016/2017, meczów z Cuprum nie można zaliczyć do najlepszych, a Espadonowi nie udało się w nich urwać seta. W Lubinie Miedziowi ograli szczecińską drużynę gładko - do 14, 23 i 15, natomiast w Szczecinie poradzili sobie równie łatwo i zwyciężyli do 19, 15 i 16. Espadon powetował sobie to efektownym wyjazdowym zwycięstwem w Pucharze Polski, w którym choć przegrywał już 0:2, to dzięki dobrej dyspozycji Danaiła Miluszew i Michała Ruciaka,udało się mecz wygrać w pięciu partiach.

Będzie to szczególny mecz dla Mateusza Malinowskiego, który na pewno ma coś do udowodnienia swojemu byłemu klubowi. Najlepiej punktujący zawodnik Espadonu z pierwszego ligowego meczu, w poprzednim sezonie przegrywał rywalizację z Łukaszem Kaczmarkiem, który okazał się jedną z rewelacji PlusLigi. Prywatnie obaj panowie się bardzo dobrymi kolegami.

Espadon Szczecin - Cuprum Lubin, 4.10.2017, godz. 18.00, Arena Szczecin.
�r�d�o: volleyespadon.pl