Kolejna wygrana Zero-Czwórki
autor: Aszef Pogoń 04 Szczecin pokonała 6:3 Solne Miasto Wieliczka. Dwie bramki dla Portowców zdobył Łukasz Cymański, a bramkarz Daniel Szklarz najpierw obronił rzut karny, a następnie zdobył gola z karnego.

Sobotni pojedynek Zero-Czwórki w hali przy Twardowskiego zgromadził nadkomplet publiczności. Przyjezdni uciszyli w 2. minucie kibiców Pogoni 04 obejmując prowadzenie po golu Arkadiusza Lekkiego. Na szczęście po 4. minutach był remis 1:1 za sprawą Łukasza Cymańskiego, zawodnik ten wrócił do gry po kontuzji. A niecałe 30. sekund później ten sam Portowiec dał prowadzenie swojej ekipie. - Tydzień przed rozpoczęciem sezonu doznałem urazu, który wykluczył mnie praktycznie na dwa całe miesiące - mówił dla Futsal Ekstraklasy po meczu Cymański. - Cieszę się, że powrót w takim stylu, że udało się strzelić dwie bramki.
Szczecinianie w 9. minucie prowadzili już 3:1, a bramkę na swoje konto zapisał Mateusz Gepert . Do przerwy wynik nie zmienił się.

W 29. minucie przyjezdni zdobyli kontaktowego gola po trafieniu Michała Skórskiego 6. minut później wieliczanie grali w przewadze, ale popełnili błąd, z którego skorzystał Oktawian Solecki i posłał piłkę do pustej bramki. Kilkanaście sekund później Gepert pokonał Szklarza i było 4:3.

W 37. minucie przyjezdni mogli remisować. Po szóstym faulu granatowo-bordowych arbiter podyktował dla gości przedłużony rzut karny. Skórski jednak nie zdołał pokonał Daniela Szklarza, który wyczuł intencje strzelającego. Portowcy także mieli rzut karny, z tym że Daniel Maćkiewicz nie dał szans golkiperowi Solnego Miasta. Ostatnie słowo, a bardziej bramka należała do golkipera gospodarzy, którzy także wykorzystał przedłużonego karnego. - Ja nie jestem od strzelania bramek, ja jestem od bronienia - mówił skromnie Szklarz po meczu. - Chłopaki dzisiaj strzelili pięć bramek, oddali mi przedłużony rzut karny. Wziąłem od Daniela Maćkiewicza: dziękuje Ci Daniel bardzo.

- Taki newralgiczny moment meczu, to na pewno gra w przewadze Wieliczki w drugiej połowie - podsumował spotkanie grający trener Pogoni’04 Oktawian Solecki. - Gra w przewadze dosyć przewidywalna. Fajny mecz dla kibiców, którzy dziś po raz pierwszy w tym sezonie zapełnili całą halę.

0-1 Arkadiusz Lekki 1:58
1-1 Łukasz Cymański 5:06
2-1 Łukasz Cymański 5:24
3-1 Artur Jurczak 8:43
3-2 Michał Skórski 28:55
4-2 Oktawian Solecki 34:44
4-3 Łukasz Nowak 34:56
5-3 Daniel Maćkiewicz 38:55
6-3 Daniel Szklarz 39:53

Pogoń '04 Szczecin: Daniel Szklarz (1), Pedro Miguel Fernandes Amorim (3), Oktawian Solecki (4), Łukasz Cymański (7), Mateusz Jakubiak (9), Daniel Czepielewski (10), Patryk Jurys (13), Mateusz Gepert (17), Artur Jurczak (20), Mateusz Wilkosz (21), Sebastian Chrzczon (22), Oskar Czajkowski (23), Daniel Maćkiewicz (46), Łukasz Koszmider (90)

MKF Solne Miasto Wieliczka: Paweł Kurowski (1), Mateusz Mroczka (2), Paweł Hady (3), Tomasz Bieda (4), Michał Gąsior (5), Piotr Myszor (6), Wojciech Przybył (7), Arkadiusz Lekki (8), Daniel Suchan (9), Konrad Cebula (10), Kamil Dworzecki (12), Konrad Futrak (15), Michał Skórski (16), Łukasz Nowak (17)