Wilki wygrywają w Sopocie i zmierzą się ze Stalą [wideo]
autor: Andrzej Romański / Energa BasketKing Wilki Morskie Szczecin pokonały w Sopocie Trefla 76:64 i dzięki temu zagra ze Stalą Ostrów Wielkopolski w play-off Energa Basket Ligi.

Mimo, że King rozpoczął ten mecz od prowadzenia 12:6 po trafieniu Martynasa Paliukenasa, to później Trefl nie tylko odrobił straty, ale też wychodził na prowadzenie - było 21:16 po 10 minutach dzięki akcjom Jermaine’a Love’a. Ten mecz decydował jednak o play-off, więc szczecinianie robili wszystko, aby wygrać.
W drugiej kwarcie zdobywali nawet przewagę, ale ostatecznie przegrywali punktem po pierwszej połowie. W kolejnej części spotkania świetnie grał Darrell Harris, swoje dokładali Paweł Kikowski oraz Tauras Jogela i dzięki temu po 30 minutach było 55:49 dla gości po 30 minutach rywalizacji. W ostatniej kwarcie Trefl zbliżał się jeszcze na dwa punkty, ale zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa odpowiedział serią 14:0 i zaczął kontrolować to spotkanie. Ostatecznie zwyciężył 76:64 i dzięki temu zagra w fazie play-off z drugą w tabeli Stalą Ostrów Wielkopolski. Pierwsze spotkanie już 27 kwietnia o godz. 17:45 w Wielkopolsce.

Najlepsi strzelcy: Darrell Harris zdobył 17 punktów i 14 zbiórek dla gości. Obie Trotter zanotował 20 punktów, 3 zbiórki i 5 asyst dla gospodarzy.

Trefl Sopot - King Wilki Morskie Szczecin 64:76 (21:16, 12:16, 16:23, 15:21)

Trefl: Trotter 20, Love 12, Karolak 9, Dylewicz 7, Śmigielski 6, Ł. Kolenda 6, Zack 2, Stefański 2, Kulka 0

King Wilki Morskie: Harris 17, Medlock 13, Jogela 13, Paliukenas 11, Kikowski 10, Diduszko 8, Kowalczyk 2, Majcherek 2, Bartosz 0
ďż˝rďż˝dďż˝o: materiały prasowe / PLK

relacjďż˝ dodaďż˝: Kawaler