Asseco wyraźnie lepsze
autor: materiały prasowe / sportowiec.iAZS uległ na własnym parkiecie Asseco Gdynia 66:84. Najwięcej 27 punków dla podopiecznych Dragana Nikolicia zdobył Nikola Maleśević.

Pojedynek pomiędzy AZS Koszalin a Asseco Gdynia zapowiadał się bardzo interesująco. Kibice na pewno pamiętali dramaturgię pierwszego spotkania pomiędzy drużynami, gdy w Gdyni podopieczni Przemysława Frasunkiewicza odrobili 20-punktową stratę w drugiej połowie meczu i ostatecznie wygrali różnicą dwóch 'oczek' 83:81 w ostatnich sekundach spotkania.
Zawrotne tempo gry

Takiego tempa gry w koszalińskiej hali jeszcze nie było. Mecz pomiędzy AZS a Asseco Gdynia od samego początku rozgrywany był na maksymalnych obrotach. Obie drużyny znane są z szybkiej gry i było to dokładnie widać . W pierwszej odsłonie niemal do samego końca rozgrywała się walka o prowadzenie. Ostatecznie po 10 minutach gry prowadzili podopieczni Przemysława Frasunkiewicza 17:13. Wyrównane zawody toczyły się również w kolejnej kwarcie, z tym wyjątkiem, że obie drużyny grały jeszcze szybciej. Nie przełożyło się to jednak na zdobycze punktowe i niemal przez 4 minuty żadna z drużyn nie potrafiła oddać celnego rzutu. Niemoc szybciej przełamali zawodnicy Asseco i powiększyli prowadzenia do 9 punktów po dwóch kwartach 36:27. W pierwszej połowie najwięcej problemów gospodarzom sprawiał Filip Put notując 15 'oczek', po stronie AZS 13 punktów zdobył Nikola Malesević.

Asseco przejmuje kontrolę

Po długiej przerwie podopieczni trenera Frasunkiewicza byli na jeszcze większej fali. W trzy minuty powiększyli przewagę do 16 puntków (31:47) i nie dawali Akademikom rozwinąć skrzydeł. Goście zmuszali AZS do rzutów z nieprzygotowanych pozycji. Mimo tego gospodarze starali się zniwelować przewagę na wszystkie sposoby. Udało się tego dokonać do pułapu 6 punktów (47:53). Niestety to było wszystko na co było stać Akademików w tej kwarcie. Goście ponownie włączyli piąty bieg przejmując całkowicie kontrolę w walce na deskach (49 zbiórek Asseco/33 zbiórki AZS) i do końca trzeciej odsłony zdobyli 11 'oczek' nie tracąc żadnego punktu. Po 30 minutach gry było 47:64.

Wygrana gości

Z przewagą 17 punktów goście dość spokojnie kontrolowali przebieg ostatniej kwarty. Akademicy starali się niwelować stratę między innymi rzutami za trzy punkty, jednak dziś nie było to mocna strona AZS (27%, 6/22). Asseco mimo, że nie mogło się pochwalić zdecydowanie lepszą statystyką w tym elemencie gry, to nadrabiało innymi trafieniami. Ostatecznie mecz zakończył się zwycięstwem gości 66:84.

AZS Koszalin - Asseco Gdynia 66:84 (13:17, 14:19, 20:28, 19:20)

AZS: Nikola Malesević 27, Aleksandar Marelja 19, Modestas Kumpys 11, Kacper Młynarski 7, Diante Baldwin 2, Damian Bernacki 0, Jakub Dłoniak 0, Szymon Kiwilsza 0, Aleksander Leńczuk 0, Eryk Naczlenis 0, Igor Wadowski 0

Asseco: Filip Put 18, Mikołaj Witliński 14, Krzysztof Szubarga 13, Marcel Ponitka 11, Przemysław Żołnierewicz 11, Piotr Szczotka 10, Jakub Garbacz 6, Karol Kamiński 1, Bartosz Jankowski 0, Dariusz Wyka 0.
ďż˝rďż˝dďż˝o: materiały prasowe / AZS

relacjďż˝ dodaďż˝: Kawaler