Wilki na tarczy ze Zgorzelca [wideo]
Po emocjonującej końcówce King Wilki Morskie Szczecin uległy Turowowi Zgorzelec 82:89 w meczu 6. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki.

Początek meczu można uznać za wyrównany, chociaż to PGE Turów był stroną przeważającą. Po wsadzie Kacpra Borowskiego to właśnie ta ekipa prowadziła 11:7. King ciągle był jednak niezwykle blisko, dlatego trafienia Taurasa Jogeli i Jimmy’ego Gavina dały tej ekipie przewagę. Ostatecznie po 10 minutach to szczecinianie wygrywali 24:22. Zaraz na początku drugiej kwarty gospodarze doprowadzali do remisu, a po trójce Francisa Hana wychodzili nawet na prowadzenie. Mecz był niezwykle zacięty - ostatecznie dzięki rzutowi wolnemu Bartosza Bochny pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:41 dla ekipy trenera Mathiasa Fischera.
Trzecia kwarta była podobna, czyli… bardzo wyrównana. Dużo dawał z siebie Darrell Harris, ale dobrymi akcjami odpowiadał m.in. Bradley Waldow. W końcówce tej części meczu ważnym graczem był jednak Karolis Petrukonis i to dzięki niemu PGE Turów wygrywał 68:62 po 30 minutach rywalizacji. Zgorzelczanie starali się mieć sytuację pod kontrolą w ostatniej kwarcie. Pomagały w tym trafienia Waldowa, chociaż King co chwilę zbliżał się na dwa-trzy punkty. Ostatecznie po rzucie Camerona Ayersa gospodarze zwyciężyli 89:82.

Najlepszym strzelcem PGE Turowa był Bradley Waldow z 25 punktami i 6 zbiórkami. W ekipie ze Szczecina wyróżniał się Tauras Jogela z 17 punktami i 5 zbiórkami.

Turów Zgorzelec - King Wilki Morskie Szczecin 89:82 (22:24, 20:17, 26:21, 21:20)

Turów: Bradley Waldow 25, Cameron Ayers 18, Bartosz Bochno 10, Francis Han 10, Kacper Borowski 7, Stefan Balmazović 6, Karolis Petrukonis 6, Jacek Jarecki 5, Myles Mack 2, Jakub Koelner 0, Jakub Patoka 0

King: Tauras Jogela 17, Paweł Kikowski 14, Darrell Harris 14, Sebastian Kowalczyk 11, Andriej Diesiatnikow 6, Mateusz Bartosz 6, Jimmy Gavin 5, Martynas Paliukenas 5, Łukasz Diduszko 4