Dziesiąta wygrana Wilków Morskich [wideo]
King Wilki Morskie Szczecin pokonały w hali Netto Arena MKS Dąbrowa Górnicza 88:82 w meczu 17. kolejki Polskie Ligi Koszykówki. Wygrana ta pozwoliła Szczecinianom wrócić do czołowej ósemki ligi.

Trochę lepiej spotkanie rozpoczęli gospodarze, którzy po akcji 2+1 Darrella Harrisa prowadzili 5:2. Szybko jednak to MKS zaczął grać lepiej i dzięki trafieniu Bartłomieja Wołoszyna zdobył przewagę. Spotkanie było cały czas bardzo wyrównane. Ostatecznie po trójce Jovana Novaka goście wygrywali po 10 minutach 20:19.

Druga kwarta bardzo długo była niezwykle podobna, a sytuacja zmieniała się właściwie co rzut. W pewnym momencie ekipa trenera Jacka Winnickiego miała osiem punktów przewagi, ale szczecinianie błyskawicznie doprowadzili do kolejnego remisu. Ostatecznie jednak po kolejnych rzutach Macieja Kucharka i Jovana Novaka po pierwszej połowie było 46:43 dla MKS.

Goście po następnym trafieniu Novaka mieli już siedem punktów przewagi w trzeciej kwarcie. Łukasz Diduszko oraz Carlos Medlock starali się utrzymywać Kinga w grze, ale dąbrowanie byli ciągle o krok dalej. W końcu dzięki serii 7:0 i trójce Kucharka prowadzili 10 punktami. Kolejne rzuty Taurasa Jogeli i Pawła Kikowskiego zbliżyły zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa do stanu 66:69 po 30 minutach. Zaraz na początku czwartej kwarty gospodarze zdobyli małą przewagę. To sprawiało, że sytuacja już do samego końca była niezwykle wyrównana. Kluczowe punkty zdobywali Paliukenas oraz Jogela, a King zwyciężył 88:82.

Po 17 punktów dla gospodarzy rzucili Tauras Jogėla i Carlos Medlock. Jovan Novak zanotował 22 punkty i 5 asyst dla gości.

King Wilki Morskie Szczecin - MKS Dąbrowa Górnicza 88:82 (19:20, 24:26, 23:23, 22:13)

King: Tauras Jogėla 17 (5 zb.), Carlos Medlock 17 (4x3), Martynas Paliukenas 16, Darrell Harris 14, Paweł Kikowski 11, Łukasz Diduszko 8 (6 zb.), Mateusz Bartosz 3 (6 zb.), Andriej Diesiatnikow 2, Sebastian Kowalczyk 0

MKS: Jovan Novak 22 (3x3), Maciej Kucharek 15 (7 zb.), Aaron Broussard 11 (7 zb.), D.J. Shelton 9 (8 zb.), Witalij Kowalenko 9 (5 as.), Bartłomiej Wołoszyn 9, Michał Gabiński 6, Patryk Wieczorek 1