Wilki Morskie bez szans w Starogardzie Gdańskim [wideo]
King Wilki Morskie Szczecin przegrały 69:80 w Starogardzie Gdańskim z miejscową Polpharmą w meczu 16. kolejki Energa Basket Ligi.

Nerwowy początek przyniósł kilka strat po obu stronach boiska, ale to Polpharma dzięki trójkom Przemysława Szymańskiego i Joe Thomassona prowadziła 10:4. Trener Mindaugas Budzinauskas poprosił o przerwę, a King błyskawicznie zanotował serię 8:0. Starogardzianie mogli liczyć na Andriję Bojicia - po jego zagraniu 2+1 było 18:14. W drugiej kwarcie świetnie radził sobie Thomasson, który dawał nawet siedmiopunktowe prowadzenie gospodarzom. Rzuty Pawła Kikowskiego i Taurasa Jogeli pozwalały szczecinianom na zbliżanie się do rywali, ale nie na doprowadzenie chociażby do remisu. Trójka Thomasa Davisa ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 41:30.
Trzecia kwarta toczyła się w rytmie kosz za kosz, a to była korzystna sytuacja dla zespołu trenera Miliji Bogicevicia, który utrzymywał swoją przewagę. Aktywny był Thomas Davis - dwie akcje z rzędu Amerykanina dawały wynik 55:40. Ostatecznie po 30 minutach meczu było 59:46. W czwartej kwarcie King co prawda zbliżył się na osiem punktów po rzucie wolnym Taurasa Jogeli, ale Polpharma nie chciała pozwolić na nic więcej. Spotkanie jednak do samego końca było bardzo zacięte i pełne emocji, a King miał swoje szanse. Starogardzianie zwyciężyli mimo tego 80:69.

Najlepszym graczem gospodarzy był Joe Thomasson z 19 punktami, 8 zbiórkami i 5 asystami. 18 punktów i 5 asyst dla gości zanotował Carlos Medlock.

Polpharma Starogard Gd. - King Wilki Morskie Szczecin 80:69 (18:14, 23:16, 18:16, 21:23)

Polpharma: Joe Thomasson 19 (8 zb., 5 as.), Thomas Davis 13, Andrija Bojić 11 (6 zb.), Jakub Schenk 8, Marcin Flieger 8, Milan Milovanović 6 (8 zb., 6 str.), Przemysław Szymański 5 (5 str.), Daniel Gołębiowski 5, Piotr Dąbrowski 5

King: Carlos Medlock 18 (4 str.), Tauras Jogėla 14 (12 zb.), Sebastian Kowalczyk 12, Paweł Kikowski 9, Mateusz Bartosz 4 (6 zb.), Darrell Harris 4, Martynas Paliukenas 4, Maciej Majcherek 3, Łukasz Diduszko 1 (5 zb.)

(18:14, 23:16, 18:16, 21:23)

sędzia: Wojciech Liszka, Adam Wierzman, Mariusz Nawrocki | Komisarz: Tomasz Konczewski

Wilki Morskie bez szans w Starogardzie Gdańskim [wideo] (pszczolek)