AZS postraszył lidera [wideo]
Anwil Włocławek pokonał w Koszalinie AZS 91:80 w jedynym czwartkowym (11.01) meczu i umocnił się na pozycji lidera Energa Basket Ligi.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczął Anwil, który po trafieniach Ivana Almeidy i Kamila Łączyńskiego prowadził 14:6. Dzięki kolejnym rzutom Damiana Jeszke i Igora Wadowskiego AZS zbliżył się jeszcze na trzy punkty, ale później włocławianie znowu odskakiwali, nie pozwalając na nic więcej. Trójka Michała Nowakowskiego ustawiła wynik spotkania po 10 minutach na 28:18. W pewnym momencie drugiej kwarty zespół trenera Dragana Nikolicia zanotował serię 9:0 i po przechwycie oraz akcji Qyntela Woodsa zmniejszył straty do zaledwie dwóch punktów. Włocławianie potrafili odpowiadać, ale ekipa z Koszalina robiła teraz wszystko, aby być blisko. Ostatecznie po trafieniu z dystansu Kamila Łączyńskiego goście wygrywali 47:38 po pierwszej połowie.

W trzeciej kwarcie Anwil kontrolował sytaucję na parkiecie. W utrzymywaniu przewagi tej drużyny bardzo pomagali Josip Sobin oraz Ante Delas. Dopiero w końcówce kwarty dzięki akcji 2+1 Szymona Kiwilszy oraz trafieniu Modestasa Kumpysa AZS zbliżył się nawet na trzy punkty! Po 30 minutach liderzy tabeli prowadzili zaledwie 67:62. W czwartej kwarcie goście notowali straty, a po trójce Kumpysa to koszalinianie zdobyli przewagę! Zespół trenera Igora Milicicia miał później serię 12:0 i po rzucie Josipa Sobina prowadził siedmioma punktami. Po tym gospodarze już nie mogli w pełni wrócić do gry. W ważnych momentach skuteczni byli Airington oraz Leończyk, a Anwil zwyciężył ostatecznie 91:80.

Najlepszym zawodnikiem gości był Ivan Almeida z 16 punktami i 7 zbiórkami. W ekipie gospodarzy wyróżniał się Modestas Kumpys z 20 punktami, 6 zbiórkami i 3 asystami.

AZS Koszalin - Anwil Włocławek 80:91 (18:28, 20:19, 24:20, 18:24)

AZS: Modestas Kumpys 20 (6 zb., 3x3), Jakub Dłoniak 15 (3x3), Kacper Młynarski 12 (7 zb.), Aleksandar Marelja 11, Qyntel Woods 11 (5 zb.), Szymon Kiwilsza 5, Damian Jeszke 3, Igor Wadowski 2, Diante Baldwin 1, Aleksander Leńczuk 0

Anwil: Ivan Almeida 16 (7 zb.), Paweł Leończyk 15, Jaylin Airington 13, Josip Sobin 13 (5 zb.), Kamil Łączyński 9 (5 zb.), Ante Delas 8, Szymon Szewczyk 8, Michał Nowakowski 5, Jarosław Zyskowski 4

(18:28, 20:19, 24:20, 18:24)

sędzia: Tomasz Trawicki, Bartosz Puzoń, Krzysztof Tuński | Komisarz: Eugeniusz Torchała

AZS postraszył lidera [wideo] (pszczolek)