Wilki pokonały Trefla
autor: Adam PilarczykW jedynym poniedziałkowym spotkaniu Polskiej Ligi Koszykówki King Szczecin pokonał Trefla Sopot 95:82. Świetny mecz rozegrał Carlos Medlock, który rzucił 28 punktów.

Goście rozpoczęli to spotkanie od prowadzenia 9:0 - a większość akcji kończył Steve Zack. Tę serię przerwał Carlos Medlock rzutem z dystansu, a King dość szybko najpierw zbliżył się na punkt, a po trójce Pawła Kikowskiego zdobył przewagę. Mecz się zdecydowanie wyrównał, chociaż to sopocianie byli stroną z inicjatywą ofensywną.
Po 10 minutach rywalizacji prowadzili jednak tylko 24:23. W drugą część meczu trochę lepiej weszli szczecinianie, dzięki czemu zdobywali małą przewagę - po zagraniu 2+1 Darrella Harrisa nawet siedmiopunktowe. Zespół trenera Marcina Klozińskiego całkowicie zatrzymał się w ataku. To wykorzystali gospodarze, którzy po trójce Carlosa Medlocka wygrywali już 50:34.

Początek trzeciej kwarty był bardzo wyrównany, ale ekipa trenera Mindaugasa Budzinauskasa nadal radziła sobie bardzo dobrze, głównie dzięki skuteczności Medlocka i Kikowskiego. Trefl, jeśli zmniejszał straty, to tylko nieznacznie. W końcówce tej części gry goście zanotowali jednak serię 10:0 i po rzutach wolnych Filipa Dylewicza zbliżyli się do stanu 67:58. Pierwsze minuty czwartej kwarty to energia Kinga, dobre akcje Paliukenasa oraz Jogeli i ponowne odskoczenie od rywali. Gospodarze mieli sytuację pod całkowitą kontrolą i nie pozwolili gościom a kolejnym zryw. Ostatecznie zwyciężyli 95:82.

Najlepszym strzelcem gospodarzy był Carlos Medlock, który zdobył 28 punktów i 2 asysty. W ekipie gości wyróżniał się Jermaine Love z 15 punktami, 6 zbiórkami i 5 asystami.

King Szczecin - Trefl Sopot 95:82 (23:24, 27:10, 17:24, 28:24)

King: Carlos Medlock 28, Tauras Jogela 20, Paweł Kikowski 18, Darrell Harris 11, Mateusz Bartosz 7, Martynas Paliukenas 6, Sebastian Kowalczyk 3, Łukasz Diduszko 2, Andrej Desiatnikow 0, Maciej Majcherek 0, Kostas Jonuska 0, Maciej Adamkiewicz 0.

Trefl: Jermaine Love 15, Steve Zack 14, Filip Dylewicz 12, Jakub Karolak 10, Michał Kolenda 8, Marcin Stefański 7, Łukasz Kolenda 7, Piotr Śmigielski 6, Bartosz Majewski 2, Jakub Motylewski 1.
�r�d�o: plk.pl