Czwarte zwycięstwo z rzędu King Wilków Morskich [wideo]
Dogrywka była potrzebna by wyłonić zwycięzce meczu 10. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki pomiędzy Stalów Ostrów Wielkopolski a King Wilkami Morskimi. Szczecinian podrażnił Jure Škifić, który w ostatniej akcji regulaminowego czasu wyrównał. Dodatkowe pięć minut gry to już popis Pawła Kikowskiego i Carlosa Medlockwy dzięki czemu wygrywając 101:91 podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa zadomowili się najlepszej ósemce ligi.

Pierwsze minuty meczu ułożyły się po myśli zespołu trenera Emila Rajkovicia. Dzięki trafieniom Michała Chylińskiego i Jure Skificia było już 12:4. Na to odpowiadał przede wszystkim Carlos Medlock. To jednak było za mało. Po akcjach D.J. Richardsona oraz Tomasza Ochońki BM Slam Stal prowadziła po pierwszej kwarcie 22:14.
Druga część meczu była zdecydowanie bardziej wyrównana, a w zdobywanie punktów dla Kinga włączyli się Mateusz Bartosz oraz Paweł Kikowski. Mimo że szczecinianie po trafieniu tego pierwszego zbliżyli się nawet na dwa punkty, to późniejsze rzuty Mateusza Kostrzewskiego oraz Łukasza Majewskiego ustawiły wynik po pierwszej połowie na 40:33.

W trzeciej kwarcie po akcjach Chylińskiego i Richardsona ostrowianie mieli już 14 punktów przewagi. Zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa nie zamierzał się jednak poddawać. Zanotował serię 10:0 i po rzutach wolnych Sebastiana Kowalczyka znacznie zbliżył się do rywali. Po 30 minutach gry gospodarze prowadzili jednak sześcioma punktami. W czwartej kwarcie King nadal zaskakiwał. Ważne rzuty trafiali Kikowski i Bartosz, ale to dzięki akcji Taurasa Jogeli ekipa ze Szczecina zdobyła minimalną przewagę. To sprawiało, że końcówka była bardzo emocjonująca. Na 30 sekund przed zakończeniem po rzutach wolnych Kikowskiego King miał trzy punkty przewagi. Jak się okazało - to nie wystarczyło do zwycięstwa. W ostatniej akcji z dystansu trafił Jure Škifić i mieliśmy dogrywkę!

Dodatkowe pięć minut gry lepiej rozpoczęli gospodarze, ale później to rywale uzyskali prowadzenie - po akcji 2+1 Kikowskiego nawet czteropunktowe. Ostatecznie goście zwyciężyli 101:91.

Paweł Kikowski zakończył to spotkanie z aż 31 punktami i 3 asystami. 22 punkty i 12 zbiórek dla BM Slam Stal zanotował Aaron Johnson.

Stal Ostrów Wielkopolski - King Szczecin 91:101 (22:14, 18:19, 14:15, 25:31, d. 12:22)

Stal: Aaron Johnsn 22 (12 as.), Jure Škifić 14 (8 zb.), Mateusz Kostrzewski 13, Michał Chyliński 12, Tomasz Ochońko 9, D.J. Richardson 9, Adam Łapeta 6 (7 zb.), Łukasz Majewski 3 (6 zb.), Kevin Pinkney 1, Grzegorz Kulka 0, Grzegorz Surmacz 0

King Wilki Morskie: Paweł Kikowski 31, Carlos Medlock 25 (5x3), Tauras Jogėla 18 (6 zb.), Mateusz Bartosz 16 (7 zb.), Sebastian Kowalczyk 4, Łukasz Diduszko 3 (5 zb.), Martynas Paliukenas 2, Andriej Diesiatnikow 2, Darrell Harris 0 (8 zb.)
ďż˝rďż˝dďż˝o: PLK / własne

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek