AZS zaskakuje wszystkich i wygrywa w Radomiu [wideo]
autor: Adam PilarczykDo sporej niespodzianki a wręcz sensacji doszło dzisiaj (02.12) w Radomiu. Wicemistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski z 2016 roku, Rosa Radom uległa na własnym parkiecie AZS-owi Koszalin. Wszyscy zadają sobie teraz pytanie czy to pierwsze efekty pracy Dragana Nikolicia tak odmieniły Akademików?

Goście w pierwszych minutach trochę zaskakiwali i dzięki rzutom Qyntela Woodsa oraz Laimonasa Chatkeviciusa prowadzili 8:5. Rosa szybko opanowała sytuację i po trójkach Ryana Harrowa oraz Kevina Puntera zdobyła przewagę. Jak się okazało - tylko na chwilę, bo taką samą bronią odpowiadali Jakub Dłoniak i Damian Jeszke. Ostatecznie po 10 minutach gry był remis po 25 po rzucie wracającego do gry Daniela Szymkiewicza.
W drugiej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego starał się kontrolować sytuację i utrzymywać niską przewagę. Bardzo dobrze czuł się jednak Qyntel Woods, a w dodatku wspomagał go w ataku Modestas Kumpys. Gospodarze nie mogli zatrzymać rozpędzającej się ofensywy AZS i dlatego to goście po pierwszej połowie wygrywali 49:38.

Trzecią kwartę goście znowu rozpoczęli lepiej - od serii 8:2 - i dzięki temu powiększali przewagę. Rosa miała spore problemy w defensywie, a AZS z nowym trenerem wykorzystywał każdy błąd. Michał Sokołowski i Ryan Harrow starali się odrabiać straty, ale po trójce Qyntela Woodsa koszalinianie wygrywali 72:58 na koniec tej części gry. Ostatnią kwartę od serii 8:2 rozpoczęła tym razem Rosa, co znacznie zmniejszyło straty tej drużyny. Od tego momentu goście zanotowali jednak swoją serię - ośmiu punktów z rzędu i ponownie kontrolowali sytuację. To był udany debiut trenera Dragana Nikolicia - drużyna z Koszalina zwyciężyła 92:75.

Najlepszym zawodnikiem gości był Qyntel Woods z 20 punktami i 5 zbiórkami. Michał Sokołowski zanotował dla gospodarzy 17 punktów, 6 zbiórek i 3 asysty.

Rosa Radom - AZS Koszalin 75:92 (25:25, 13:24, 20:23, 17:20)

Rosa: Michał Sokołowski 17, Ryan Harrow 16, Patrik Auda 14, Daniel Szymkiewicz 14, Kevin Punter 5, Igor Zajcew 4, Marcin Piechowicz 3, Filip Zegzuła 2, Maciej Bojanowski 0, Wojciech Wątroba 0

AZS: Qyntel Woods 20, Modestas Kumpys 19, Jakub Dłoniak 16, Damian Jeszke 16, Laimonas Chatkevicius 10, Diante Baldwin 8, Kacper Młynarski 3, Igor Wadowski 0, Szymon Kiwilsza 0.