Dodatkowe emocje zakończone happy endem [wideo]
Początek meczu King Wilki Morskie Szczecin - Asseco Gdynia był nerwowy dla obu stron. Gospodarze swoje pierwsze punkty zanotowali dopiero po czterech minutach, ale Asseco tego nie wykorzystało - było 2:2. Dopiero późniejsze trójki Marcela Ponitki, Filipa Puta i Krzysztofa Szubargi dawały gościom siedmiopunktową przewagę. King miał problemy ze skutecznością, a rywale uciekali. Ostatecznie po kolejnej akcji Ponitki po 10 minutach było 25:11 dla gości. Drugą część meczu gospodarze rozpoczęli od serii 10:0 - po akcji 2+1 Jimmy’ego Gavina znacznie się zbliżyli. Gdynianie odpowiedzieli na to trójkami Dariusza Wyki oraz Bartosza Jankowskiego i znowu budowali przewagę. Straty starał się zmniejszać Paweł Kikowski, ale to było trochę za mało. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 31:42.
Trzecią kwartę zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa rozpoczął od sześciu punktów z rzędu, co dawało nadzieję na wyrównaną walkę. Później, po trafieniach Łukasza Diduszki i Taurasa Jogeli King doprowadził do wyrównania. Gdynianie w kolejnych akcjach zdobyli jednak małą przewagę i za wszelką cenę starali się ją utrzymać. Dzięki trójce Jakuba Garbacza po 30 minutach było 54:49. W ostatniej kwarcie Asseco długo miało inicjatywę, ale głównie dzięki Pawłowi Kikowskiemu mieliśmy kolejny remis. Trafienie Jogeli z kolei dało szczecinianom upragnione prowadzenie. Mecz był od tego momentu niezwykle wyrównany. Po trafieniu Piotra Szczotki był remis po 81, ale King miał jeszcze szansę na zwycięstwo. Swojej akcji na punkty nie zamienił Sebastian Kowalczyk, a to oznaczało dogrywkę. Doliczony czas gry ciągle był zacięty, jednak później dzięki Jogeli i Kikowskiemu gospodarze mieli cztery punkty przewagi. Jak się okazało - gdynianie nie byli w stanie tego odrobić. Gospodarze zwyciężyli 90:87.

Najlepszym zawodnikiem gospodarzy był Tauras Jogela z 29 punktami i 5 zbiórkami. Krzysztof Szubarga zanotował dla gości 17 punktów i 7 asyst.

King Wilki Morskie Szczecin - Asseco Gdynia 90:87 (11:25, 20:17, 16:12, 32:27, d. 9:6)

King Wilki Morskie: Tauras Jogela 29 (5 zbr.), Paweł Kikowski 17, Mateusz Bartosz 14 (9 zb.), Łukasz Diduszko 11 (8 zb.), Andrei Desiatnikov 7 (6 zb.), Sebastian Kowalczyk 6 (6 zb.), Jimmy Gavin 3, Martynas Paliukenas 1 (5 zb., 5 as.), Darrell Harris 0

Asseco: Krzysztof Szubarga 17 (4x3), Jakub Garbacz 16 (4x3), Piotr Szczotka 15, Marcel Ponitka 12 (6 zb.), Dariusz Wyka 8 (5 zb.), Bartosz Jankowski 6, Przemysław Żołnierewicz 5 (5 zb.), Mikołaj Witliński 4, Filip Put 4 (5 as.), Mariusz Konoptazki 0

(11:25, 20:17, 16:12, 32:27, d. 9:6) dodaj video

sędzia: Wojciech Liszka, Roman Putyra, Maciej Dębowski, Komisarz: Zbigniew Szpilewski