Z Dąbrowy Górniczej na tarczy
Podopieczni trenera Dariusza Szczubiała ulegli MKS-owi 79:56. Najlepiej punktującym zawodnikiem biało-niebieskich był Daman Jeszke, zdobywca 13 „oczek”.

Przed meczem

Akademicy do starcia z MKS Dąbrową Górniczą podchodzili po przegranej z Polpharmą Starogard Gdański. Mecz z Diabłami z Kociewia dla podopiecznych Dariusza Szczubiała był niezwykle zacięty. O końcowym wyniku zadecydowały ostatnie akcje spotkania, które wykorzystali rywale ze Starogardu Gdańskiego. Wydawało się więc, że koszalińscy kibice będą mogli wypatrywać wyrównanej walki w starciu z tamtejszym MKS-em, który obecnie zajmuje piątą pozycję w tabeli.
Otwarcie dla MKS

Wynik meczu otworzył efektowym wsadem Damian Jeszke, jednak od tego momentu piętnaście punktów z rzędu zaliczyli podopieczni trenera Jacka Winnickiego i już po 6. minutach gry było 17:2 dla gospodarzy. Najwięcej problemów na początku meczu Akademicy mieli w zatrzymaniu szybkiego ataku w wykonaniu Broussarda i Parzańskiego. W samej pierwszej kwarcie Amerykanin zanotował 9 punktów, natomiast do połowy miał już 15 „oczek”.

Problemy AZS

Akademicy, mimo sporych chęci i woli walki, nie potrafili wstrzelić się w kosz gospodarzy. Do połowy przede wszystkim zawodziła skuteczność w rzutach zza linii 6,75. Podopieczni Dariusza Szczubiała mieli jedynie trzy trafienia na 10 prób (30% skuteczności). Niewiele lepiej wyglądało to po przerwie. W całym meczu skuteczność za 3 punkty wynosiła 31%. Kolejnymi elementami, które miały wpłynął na końcowy wynik były niewątpliwie straty biało-niebieskich, łącznie 26 strat w meczu oraz zdecydowanie mniejsza ilość zbiórek w porównaniu do gospodarzy - 35, przy 47 zebranych piłkach MKS.

Bloki Kiwilszy

Mimo wyraźnej przegranej Akademików w dzisiejszym meczu na pochwałę zasługuje Szymon Kwilsza. Grający na pozycji centra koszalinian zanotował na swoim koncie 8 punktów, 6 zbiórek i 4 bloki podczas 28 minut spędzonych na parkiecie.

MKS Dąbrowa Górnicza - AZS Koszalin 79:56 (21:8, 17:20, 24:18, 17:10)

MKS: Bartłomiej Wołoszyn 18, Aaron Broussard 17, Jakub Parzeński 10, Paulius Dambrauskas 7, D.J. Shelton 6, Michał Gabiński 6, Witalij Kowalenko 4, Patryk Wieczorek 4, Maciej Kucharek 4, Piotr Pamuła 3, Thomas Massamba 0

AZS: Damian Jeszke 13, Modestas Kumpys 10, Kacper Młynarski 9, Szymon Kiwilsza 8, Diante Baldwin 7, Laimonas Chatkevicius 6, Quyntel Woods 3, Jakub Dłoniak 0, Igor Wadowski 0, Szymon Kucharewicz 0
�r�d�o: AZS Koszalin

relacjďż˝ dodaďż˝: Kawaler