Festiwal trójek dla Rosy [wideo]
Choć King Wilki Morskie Szczecin zagrał dobre spotkanie to jednak uległ na własnym parkiecie 94:103 Rosie Radom w niedzielnym meczu Polskiej Ligi Koszykówki. Wicemistrzowie Polski oraz zdobywcy Pucharu Polski pokonali Szczecinian prezentując zabójczą, bo na poziomie 65,4% skuteczność zza linii 6,75 metra, zdobywając w ten sposób niemal połowę swoich punktów.

Lepiej w ten mecz weszli gospodarze, którzy po akcji 2+1 Taurasa Jogeli prowadzili 9:3. Rosa dość szybko zbliżyła się na zaledwie punkt, a późniejsza trójka Roberta Witki doprowadziła do wyrównania. King korzystał z tej samej „broni” - dzięki trafieniu Sebastiana Kowalczyka znowu miał przewagę. Później uaktywnił się też Paweł Kikowski, a szczecinianie po 10 minutach prowadzili 30:21.
W drugiej części meczu radomianie krok po kroku odrabiali straty. Dzięki siedmiu punktom z rzędu Kevina Puntera zbliżyli się do rywali ponownie na punkt. Rosa zdecydowanie przejęła inicjatywę, a po trójce w kontrze Macieja Bojanowskiego wyszła na prowadzenie. Ostatecznie po pierwszej połowie goście byli lepsi - 50:48.

W trzeciej kwarcie zespół trenera Wojciecha Kamińskiego starał się mieć wynik pod kontrolą. Po rzutach wolnych Michała Sokołowskiego miał sześć punktów przewagi, ale to jeszcze nie dawało spokoju. King w każdej akcji walczył o zmniejszenie wyniku i ciągle był niezwykle blisko. Rosa prowadziła już 79:70, ale trafieniem z połowy boiska w ostatniej sekundzie tej części meczu popisał się jeszcze Darrell Harris. W ostatniej kwarcie ważne akcje kończył Igor Zajcew, a ciągle aktywny był też Punter. Szczecinianie nie poddawali się do samego końca i zbliżali się co chwilę na sześć punktów. Goście nie pozwalali na nic więcej. Ostatecznie ekipa z Radomia zwyciężyła 103:94.

Najlepszym strzelcem gości był Kevin Punter z 21 punktami i 7 zbiórkami. Tauras Jogela zanotował 23 punkty dla gospodarzy.

King Wilki Morskie Szczecin - Rosa Radom 94:103 (30:21, 18:29, 25:29, 21:24)

King Wilki Morskie: Tauras Jogela 23, Paweł Kikowski 21, Jimmy Gavin 13, Mateusz Bartosz 8 (6 zb.), Darrell Harris 7 (5 zb.), Martynas Paliukenas 7, Sebastian Kowalczyk 6, Łukasz Diduszko 6, Andriej Diesiatnikow 3

Rosa: Kevin Punter 21 (7 zb.), Ryan Harrow 18 (7 as.), Igor Zajcew 18 (8 zb.), Michał Sokołowski 17, Patrik Auda 11, Marcin Piechowicz 8, Robert Witka 5, Maciej Bojanowski 3, Jarosław Trojan 2, Filip Zegzuła 0

Choć to goście częściej trafiali zza linii 6,75 metra, to jednak najładniejszą 'trójkę' w tym spotkaniu rzucił Darrel Harrris, który pod koniec trzeciej kwarty z własnej połowy trafił buzzer beatera.

ďż˝rďż˝dďż˝o: PLK / własne

relacjďż˝ dodaďż˝: Kawaler