Puchar Syrenki: w czwartek z Belgią o finał
autor: ZZPNReprezentacja Polski do lat 17 zasłużenie wygrała w Kołobrzegu w pierwszym meczu turnieju o Puchar Syrenki z Węgrami 1:0. Zwycięstwo biało-czerwonym zapewnił Maik Nawrocki, który już w 4. minucie wpisał się na listę strzelców. Bramka padła po rzucie wolnym egzekwowanym przez Szymona Czyża i strzale głową Nawrockiego.

Nawrocki był bohaterem spotkania nie tylko z powodu zdobycia bramki. Stoper reprezentacji Polski w drugiej połowie w jednej akcji dwukrotnie wybijał piłkę z linii bramkowej.
Polska mogła wygrać wyżej, bowiem w drugiej połowie rzutu karnego podyktowanego po faulu na Łukaszu Zjawińskim nie wykorzystał Olaf Kubacki. Ponadto wyśmienitych okazji strzeleckich nie wykorzystali Łukasz Zjawiński oraz Mateusz Żukowski.

W naszym zespole bardzo dobre spotkanie rozegrał Mateusz Maćkowiak, do niedawna piłkarz Pogoni Szczecin, a obecnie gracz RB Lipsk. Maćkowiak wygrywał większość pojedynków z rywalami, często podłączał się do akcji ofensywnych. Jego akcje w duecie z Patrikiem Richterem siały zamęt w defensywie Węgrów.

Bardzo dobrą zmianę dał także Bartłomiej Eizenchart, piłkarz SMS Łódź, który latem był bardzo bliski przejścia do Pogoni Szczecin.

Kolejnym rywalem Polaków będzie drużyna Belgii, z którą zagrają 31 sierpnia o godzinie 17 w Kołobrzegu. Belgowie pokonali dziś w Płotach Uzbekistan 4:1. W czwartkowym spotkaniu bramkarzem reprezentacji Polski będzie Jędrzej Grobelny z Pogoni Szczecin.

W drugim półfinale Portugalia zmierzy się z Rumunią (czwartek g.17 Trzebiatów). W meczach rozegranych w Trzebiatowie Portugalia wygrała dziś 3:2 z Norwegią, a Rumunia pokonała 2:1 Ukrainę.

Polska - Węgry 1:0 (1:0)

Bramka: Maik Nawrocki 4

Polska: 1. Marcel Lotka - 2. Karol Smajdor, 5. Wiktor Pleśnierowicz, 4. Maik Nawrocki, 3. Mateusz Maćkowiak - 7. Olaf Kobacki (61, 15. Paweł Żuk), 8. Michał Karbownik, 10. Mateusz Bogusz (76, 16. Bartłomiej Eizenchart), 20. Szymon Czyż (66, 6. Jakub Białczyk), 17. Patrik Richert (66, 11. Jakub Karbownik) - 9. Łukasz Zjawiński (61, 18. Mateusz Żukowski)

31/08/2017 - czwartek:
5. godz. 12.00: Przegrany mecz 1 v- przegrany mecz 2: Ustronie Morskie/ Kołobrzeg*
6. godz. 17.00: Wygrany mecz 1 - wygrany mecz 2: Kołobrzeg
7. godz. 12.00: Przegrany mecz 3 - przegrany mecz 4: Płoty
8. godz. 17.00: Wygrany mecz 3 - wygrany mecz 4: Trzebiatów

02/09/2017 - sobota:
9. godz. 12.00: Mecz o 7 miejsce: Przegrany mecz 5 - przegrany mecz 7: Niechorze
10. godz. 12.00: Mecz o 5 miejsce: Wygrany mecz 5 - wygrany mecz 7: Płoty
11. godz. 12.00: Mecz o 3 miejsce: Przegrany mecz 6 - przegrany mecz 8: Trzebiatów

Nagrodzili działaczy (pszczolek)
Polacy postawili się Portugalczykom (pszczolek)
Świetny mecz z Belgią - w sobotę finał z Portugalią (pszczolek)
Puchar Syrenki: w czwartek z Belgią o finał (Kawaler)
Turniej o Puchar Syrenki - harmonogram gier (pszczolek)
Uczestnicy Pucharu Syrenki (pszczolek)
Turniej syrenki w w Kołobrzegu, Płotach. Trzebiatowie, Ustroniu Morskim oraz w Niechorzu (pszczolek)

2 » Frankowski: Upadek Chem »