Czwarte zwciycięstwo sianowianek
Czwarte kolejne zwycięstwo w III lidze zanotowały piłkarki Victorii SP 2 Sianów. Przeciwnikiem była MKS Olimpia III Szczecin i nie był to łatwy rywal. Sianowianki pojechały na mecz osłabione brakiem kilku podstawowych zawodniczek. Zabrakło miedzy innymi Izabeli Pawłowskiej, Doroty Kornackiej, Karoliny Wieczorek i kapitan zespołu Klaudii Saganowskiej. Mecz rozpoczął się bardzo dobrze dla Victorii SP 2, bo już w 3 minucie mogły prowadzić 2:0. Najpierw w 2 minucie szarżującej Marcie Krakowskiej w ostatniej chwili piłkę wybiła jedna z obrończyń Olimpii. Następnie w 3 minucie będąca sam na sam ze szczecińską bramkarką Malwina Grzelak strzeliła ponad bramką.
W 14 minucie po ładnej akcji Marty Krakowskiej z Wiktorią Kaszyńską ta ostatnia strzeliła tuż przy słupku i sianowianki wyszły na prowadzenie 1:0. W 23 minucie ładny strzał Malwiny Grzelak broni golkiperka Olimpii. Minutę później w 24 minucie Malwina Grzelak będąc sam na sam ze szczecińską bramkarką nie trafia w światło bramki. Do końca pierwszej połowy mecz się wyrównał, olimpijki próbowały atakować, ale nic z tego nie wynikało. Początek drugiej połowy to przewaga Victorii SP 2, która stworzyła kilka okazji do strzelenia bramki. I tak w 45 minucie Malwina Grzelak będąc sam na sam z bramkarką Olimpii strzeliła w nią. Jeszcze w tej samej minucie piękny rajd prawą stroną przeprowadziła Wiktoria Mąka, ale strzeliła nad bramką. W tej samej minucie z dobrej strony pokazała się też Marta Krakowska, ale jej strzał stał się łupem bramkarki Olimpii.

W 47 minucie atakujące sianowianki strzelają nareszcie drugiego gola po indywidualnej akcji Malwiny Grzelak i 2:0 dla Victorii SP2. W 48 minucie znów Malwina Grzelak w super sytuacji, ale broni bramkarka Olimpii. W 50 minucie Wiktoria Mąka będąc na polu karnym strzela w bramkarkę Olimpii. 56 minuta pięknym rajdem popisuje się Wiktoria Mąka ale broni szczecińska bramkarka. W 61 minucie dwójkowa kombinacja Marty Krakowskiej z Malwina Grzelak i sianowianki prowadzą 3:0. W 66 minucie po rzucie rożnym świetnie bitym przez Martę Krakowską będąca blisko bramki Wiktoria Mąka strzela ponad bramką. Jeszcze w 67 minucie Malwina Grzelak nie wykorzystuje sytuacji sam na sam z bramkarką Olimpii. Mecz kończy się pewną wygraną Victorii SP 2 Sianów. Trener Jędrzej Bielecki podsumowując grę swoich podopiecznych pochwalił je za pewną wygraną ale rozczarowany był niską skutecznością swoich piłkarek. Pomimo strzelenia przez Victorię 3 bramek i wielu dogodnych sytuacji do podwyższenia wyniku to nie był łatwy mecz dla Victorii SP 2. Olimpijki grały naprawdę dobrze, miały często przewagę w polu, ale tak naprawdę w przeciwieństwie do Victorii SP 2 nie stworzyły żadnej stuprocentowej sytuacji do strzelenia bramki. Były nieraz blisko, ale sianowska obrona i bramkarka dzielnie sobie radziły z ich atakami. Na szczególne wyróżnienie w Victorii SP2 zasłużyła Wiktoria Mąka, która przeprowadziła prawym skrzydłem wiele efektownych akcji szkoda tylko, że zakończyły się one bramkami. Na pochwałę zasługuje jednak cała drużyna, która spokojnie wypunktowała 3:0 Olimpię III.

W sianowskiej drużynie wystąpiły: Oktawia Kaszewska, Dagmara Petrus, Wiktoria Robakowska, Karolina Struszczyk, Karolina Kawałek, Wiktoria Mąka, Wiktoria Kaszyńska, Wiktoria Ostróżka, Weronika Placek, Marta Krakowska i Malwina Grzelak.

Następne spotkanie sianowianki zagrają w najbliższą środę 18 października o godz.13.00 w ramach Pucharu Polski a ich przeciwnikiem w Sianowie będzie I ligowa AP LG Gdańsk.
ďż˝rďż˝dďż˝o: Victoria SP2 Sianów