Juniorzy Crettiego pokonali Wartę
autor: pogonszczecin.pl/W.Ufland Juniorzy starsi Pogoni Szczecin pokonali Wartę Gorzów Wielkopolski 5:1 i awansowali na 1. miejsce w tabeli.

Szczecinianie musieli wygrać ten mecz, aby zająć samodzielne miejsce lidera w tabeli, ich rywali po 11. kolejkach byli outsiderem w lidze. Portowcy prowadzenie objęli już w 7. minucie meczu. Centrę z rzutu rożnego na bramkę zamienił Hubert Sadowski. Gorzowianie próbowali wykorzystać rozluźnienie w szeregach gospodarzy po zdobytej bramce, ale dobrze spisywała się szczecińska obrona. W 29. minucie goście mieli wiele pretensji, po tym jak nie podyktowano im słusznej jedenastki. - W pierwszej połowie przydarzył nam się jeden słabszy moment. Sytuacja z rzutem karnym była kontrowersyjna i inny arbiter mógł wskazać na jedenasty metr. Nie można jednak mówić o wypaczeniu wyniku. Nasze umiejętności były na tyle wysokie, że nie pozwolilibyśmy sobie wydrzeć tego zwycięstwa - powiedział dla pogonszczecin.pl Paweł Cretti.
Szczecinianie w 39. minucie prowadzili już 2:0, a na listę strzelców wpisał się Damian Pawłowski. Dolińczyk skapitulował po strzale z ok. 20 metrów.

Po przerwie na murawie zameldowali się Michał Graczyk oraz Adrian Benedyczak. Zawodnik pochodzący z Kamienia Pomorskiego w 52. minucie pokonał golkipera rywali. W 64. minucie Adam Bluma wykorzystał podanie od Benedyczaka i skierował piłkę do siatki. Ten sam zawodnik ustalił wynik mecz pięć minut później. - Adam ciężko pracuje na treningach, by być coraz ważniejszą postacią tego zespołu. Potwierdził dzisiaj, że moja decyzja o wystawieniu go w podstawowej jedenastce była słuszna. Bardzo cieszę się z jego bramek i jego dobrej gry - mówił po meczu trener Cretti.

1:0 Hubert Sadowski 7’
2:0 Damian Pawłowski 39’
3:0 Adrian Benedyczak 52’
4:0 Adam Bluma 64’
5:0 Adam Bluma 69’

Pogoń Szczecin: Kusztan - Bielak, Sadowski, Jopek, Paprzycki - Wawrzynowicz, Pawłowski (46’ Graczyk) - Furst (60’ Sacharuk), Boniecki (77’ Midzio), Bluma - Stasiak (46’ Benedyczak)