Porażka juniorów starszych Pogoni
autor: Maggi Pierwszą porażką Pogoni zakończył się zaległy pojedynek Centralnej Ligi Juniorów Starszych z Lechem Poznań. Lechici wygrali w Szczecinie 4:1.

Trener Cretti na to spotkanie wystawił najsilniejszy skład z Damianem Pawłowskim, Marcelem Stefaniakiem, Jakubem Paprzyckim, Aronem Stasiakiem grającymi w zespole rezerw Pogoni oraz Adrianem Benedyczakiem, najlepszym strzelcem granatowo-bordowych. Szczecinianie prowadzenie objęli już 8. minucie meczu. Furst podał futbolówkę Aronowi Stasiakowi, a ten mocnym strzałem pokonał golkipera Lecha. Dwanaście minut później poznaniacy doprowadzili do remisu, Kusztan skapitulował po trafieniu Huberta Sobola. - Spotkanie bardzo dobrze się dla nas rozpoczęło. Później jednak Lech zepchnął nas do niskiej obrony. W ostatniej fazie pierwszej połowy ponownie jednak to my prowadziliśmy grę i rozgrywaliśmy piłkę w ataku pozycyjnym - ocenił w rozmowie z pogonszczecin.pl grę zespołu Paweł Cretti.
Po przerwie Kolejorz objął prowadzenie, tym razem Sobol podawał, a strzelał Bartłomiej Burman. Po stracie gola Portowcy gonili wynik i próbowali tworzyć akcje ofensywne. Futbolówka zatrzepotała w siatce Lecha, ale arbiter liniowy dopatrzył się pozycji spalonej Stasiaka.

Końcówka spotkania do ofensywa na bramkę gości. Niestety skończyło się dwoma bramkami przyjezdnych. Najpierw bramkarz Pogoni skapitulował po strzale Huberta Sobola, a a następnie po trafieniu Sebastiana Jarosza. Ostatecznie Lechici wygrali w Szczecinie 4:1 i zmazali porażkę z poprzedniego roku, kiedy to na Osiedlu Bukowym granatowo-bordowi wygrali 4:1. - Nie byliśmy dokładnie w swojej grze. Za dużo było dzisiaj błędów indywidualnych. Źle organizowaliśmy się w przejściu z ataku do obrony, gubiliśmy krycie przy stałych fragmentach gry. Lech wykorzystał nasze słabsze strony i wygrał w pełni zasłużenie. W pojedynku dwóch bardzo dobrych zespołów Lech okazał się dzisiaj skuteczniejszy. Ta przegrana na pewno bardzo boli, ale nie podłamujemy się. Bez znajomości uczucia porażki nie można funkcjonować w sporcie. Każda strata punktów jest nauką, która wytycza nowy kierunek naszej pracy i nowy rozdział funkcjonowania tego zespołu. Na pewno wrócimy silniejsi - podsumował porażkę Pogoni szkoleniowiec Pogoni.

1:0 Aron Stasiak 8’
1:1 Hubert Sobol 20’
1:2 Bartłomiej Burman 47’
1:3 Hubert Sobol 80’
1:4 Sebastian Jarosz 90’

Pogoń Szczecin: Kusztan - Paprzycki, Sadowski, Jopek, Stefaniak - Wawrzynowicz, Pawłowski - Furst (61’ Bluma), Benedyczak, Boniecki (75’ Rotengruber) - Stasiak

Lech Poznań: Mrozek - Zalewski, Skrzypczak, Bieniek, Klimek, Sobol, Bartkowiak, Borowiak, Nowak, Skóraś, Andrzejewski
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl

Centralna Liga Jun. Starszych U19 gr. z. (2017/2018)