Dożynkowa wygrana Gryfa
autor: PszczółekOsiem goli zobaczyli w Kamieniu Pomorskim kibice, którzy na dwie godziny odłożyli obchodzenie gminnego święta plonów. Miejscowy Gryf pokonał 6:2 Osadnika Myślibórz w meczu szóstej kolejki zachodniopomorskiej czwartej ligi.

W wielu miastach podczas obchodzenia dożynek pojedynki ligowe często są przekładane na inne terminy. W Kamieniu Pomorskim postawiono powiązać te dwie uroczystości i gdy sędziowie oraz piłkarze wychodzili na boisko zaraz za płotem trwała w najlepsze zabawa... Dołączyć do niej postanowili piłkarze obydwu zespołów bowiem urządzili sobie prawdziwe strzelanie.
autor: PszczółekJuż na przedmeczowej rozgrzewce wielu miejscowych kibiców zauważyło, że bramkarz gości Dominik Jaśkiewicz nie dysponuje zbyt pokaźnym wzrostem i może mieć problem z wysokimi piłkami. W dziesiątej minucie mieliśmy potwierdzenie tych twierdzeń. Grający trener gospodarzy Szymon Smerdel postanowił z lewej strony boiska prawą nogą wrzucić futbolówkę w pole karne. To co jednak wyszło z tego dośrodkowania zaskoczyło go, ale chyba najbardziej ostatnią instancję Osadnika. Nie sięgnął on piłki a ta 'wpadła mu za przysłowiowy kołnierz'

Minęło kilkanaście minut a gospodarze prowadzili już 2:0. Bramakarz MKS-u został zaskoczony ponownie. Tym razem po rzucie wolnym pośrednim i uderzeniu Damiana Karczmarskiego nie był on już w stanie interweniować.

Gdy pięć minut później ładnym płaskim strzałem praktycznie z jedenastego metra Kacper Wittbordt podwyższył na 3:0 wydało się, że Myśliborzanie nie będą już w stanie zagrozić Gryfowi.

Piłkarze grającego trenera Łukasza Masłowskiego nie poddali się. Nie minęło 120 sekund a już za sprawą Adriana Paszkiewicza mięli na swoim koncie kontaktowego gola. Miejscowi zamiast skupić się na grze sami wprowadzili w swoje szeregi nerwowość. Dwukrotnie domagali się podyktowania rzutu karnego, za każdym razem ich efekt był odwrotny od zamierzonego. Zamiast jedenastki Damian Karczmarski oraz Kacper Wittbrodt otrzymali żółte kartoniki.

Ponieważ tuż przed gwizdkiem oznajmiającym przerwę sam Masłowski po dobitce strzału Paszkiewicza trafił ponownie do siatki Filipa Daroszewskiego tym razem zanosiło się, że jak to tradycyjnie w Kamieniu Pomorskim ostatnie minuty pojedynku będą tradycyjnie nerwowe...

autor: PszczółekPo konkursie rzutów karnych dla najmłodszych i piętnastu minutach przerwy piłkarze Gryfa ponowie wyszli na boisko ze sztuczna nawierzchnią (Zawodnicy Osadnika w czasie przerwy nie udali się do szatni).

Po zmianie stron i po dwóch słabszych próbach strzałów Kamila Kacpera oraz żółtej kartce dla Dominika Ściborskiego długo nie działo się nic ciekawego aż do momentu kiedy w roli głównej wystąpił ten ostatni oraz arbiter. Pomocnik Osadnika zatrzymał szarżującego z lewej strony zawodnika Gryfa. Sędziujący to spotkanie Robert Betlejewski postanowił ukarać go żółtą kartą, ponieważ jako jedyny miał on swoim koncie już upomnienie to najszybciej z wszystkich graczy musiał udać się do szatni.

autor: PszczółekPo tym wydarzeniu z przyjezdnych uszło powietrze i przewagę na boisku uzyskali gospodarze, którzy za sprawą Roberta Żywulskiego i Kacpra Wittbrodta mogli powiększyć prowadzenie.

To co nie udało się jego kolegom zrobił ponownie kapitan Gryfa - Damian Karczmarski. Wykorzystał on wrzutkę Adriana Chodorowskiego i pewnym strzałem głową pokonał Dominika Jaśkiewicza.

Mający jednego zawodnika więcej oraz bezpieczną przewagę Gryf w następnych minutach za sprawą Kacpra Wittbrodta oraz Kamila Kacperka dorzucił kolejne dwa gole i po 90 minutach gry pewnie ograł Osadnika 6:2.

Gryf Kamień Pomorski - Osadnik Myślibórz 6:2 (3:2)

6:2 - 83' - Kamil Kacperek

Gryf: 1. Filip Daroszewski - 2. Szymon Smerdel (66' 5. Paweł Wanagiel), 3. Kamil Kacperek (86' 16. Rafał Radecki), 4. Robert Żywulski, 6. Adrian Chodorowski (84' 20. Bartosz Szczęsny), 7. Damian Karczmarski, 9. Adrian Koronkowski, 10. Szymon Włodarek (77' 14. Kamil Bogusz), 13. Kacper Wittbrodt, 17. Adrian Wanagiel, 21. Norbert Kłoda
pozostali: 12. Ireneusz Benedyczak, 19. Kacper Pęcak, 11. Mateusz Wróbel

Osadnik: 1. Dominik Jaśkiewicz - 17. Jacek Jarceki (84' 14. Kamil Górny), 6. Robert Dudek, 2. Patryk Żebrowski, 15. Jakub Kwapis, 9. Dominik Ściborski, 19. Paweł Myszkowski, 11. Łukasz Małowiecki, 10. Engin Kostusik (80' 4. Szymon Zwierzchowski), 7. Adam Paszkiewicz (84' 13. Daniel Boroń), 12. Mateusz Łatwiński
pozostali: 8. Brajan Czarkowski, 18. Bartosz Okoniewski

żółte kartki: Szymon Włodarek, Kacper Wittbrodt, Damian Karczmarski (Gryf) / Dominik Ściborski (Osadnik)
czerwona kartka: Dominik Ściborski 63' - za dwie żółte (Osadnik)

sędzia: główny: Robert Betlejewski; asystenci: Dawid Zięba, Mateusz Augustynowicz

Osadnik: 1. Dominik Jaśkiewicz - 17. Jacek Jarecki
(84' 14. Kamil Górny), 6. Robert Dudek, 2. Patryk Żebrowski, 15. Jakub Kwapis (46' 18. Bartosz Okuniewski), 9. Dominik Ściborski, 19. Paweł Myszkowski, 11. Łukasz Małowiecki, 10. Engin Kostusik (80' 4. Szymon Zwierzchowski), 7. Adam Paszkiewicz (84' 13. Daniel Boroń), 12. Mateusz Łatwiński
pozostali: 8. Brajan Czarkowski

żółte kartki: Szymon Włodarek, Kacper Wittbrodt, Damian Karczmarski (Gryf) / Bartosz Okuniewski, Dominik Ściborski (Osadnik)
czerwona kartka: Dominik Ściborski 63' - za dwie żółte (Osadnik) sędzia: główny: Robert Betlejewski; asystenci: Dawid Zięba, Mateusz Augustynowicz

Dane pomogli uzupełnić: KSRossa, KSHAJKA, KSHAJKA - dziękujemy