Trzy punkty na inauguracje
autor: Świt Skolwin FacebookŚwit pokonał w meczu otwierającym sezon GKS Przodkowo 3:2. Bohaterem zawodów został obrońca Michał Kołodziejski, zdobywca dwóch bramek, lecz cały zespół mocno zapracował na to zwycięstwo.

Początek spotkania obfitował w wiele pojedynków fizycznych, a przebudowane zespoły zarówno gości jak i gospodarzy grały dosyć zachowawczo. Z biegiem czasu zarysowała się lekka przewaga Świtowców, którzy zagrali kilka ciekawych akcji i stałych fragmentów gry, lecz bez efektu bramkowego. Przyjezdni grali ostro i często przekraczając przepisy, czego dowodem jest uraz jakiego doznał Kacper Wojdak, po wejściu jednego z rywali.
W 27 minucie zawodnicy GKS Przodkowo po szybkim wyjściu z własnej połowy, wykorzystali błąd w ustawieniu defensywy Świtu i Adam Gołuński otworzył wynik zawodów. Po stracie bramki Skolwinianie zaczęli zdecydowanie przeważać i zagrażać bramce Patryka Kamoli, jednak więcej bramek do przerwy już nie padło.

Po przerwie to przyjezdni pierwsi mieli dobrą okazje do zdobycia gola, lecz jej nie wykorzystali. W 54 minucie natomiast padło wyrównanie, za sprawą Michała Kołodziejskiego, który pewnie egzekwował rzut karny po faulu na Krzysztofie Filipowiczu. W 61 minucie bramkostrzelny obrońca dał Świtowi prowadzenie, kiedy to zamienił dośrodkowanie na bramkę po strzale głową. Trzy minuty pózniej Adam Ładziak obsłużył podaniem Pawła Krawca, a ten podwyższył na 3:1. Kwadrans przed końcem Krawiec był bliski zdobycia kolejnej bramki strzałem bezpośrednio z rzutu wolnego, lecz Kamola odbił piłkę na rzut rożny. W 79 minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego odbił przed siebie Przemysław Matłoka z czego skorzystał Paweł Arndt zdobywając bramkę kontaktową. W 86 minucie Krzysztof Filipowicz ograł w bocznym sektorze Dawida Siemko, który zmuszony był ratować się faulem i w konsekwencji wyleciał z boiska za drugą żółtą kartkę. Sędziowie doliczyli 3 minuty do czasu podstawowego, ale rezultat pozostał już bez zmian.

Zwycięstwo inauguracyjne oraz udane debiuty nowych zawodników i szkoleniowca bardzo cieszą, lecz wraz z końcem meczu Świtowcy rozpoczęli już regenerację i przygotowania do następnego meczu, który już za tydzień z Elaną w Toruniu.

3:2 - 79' - Paweł Arndt
Świt: Przemysław Matłoka - 27. Michał Kołodziejski, 15. Kacper Wojdak (25' 4. Grzegorz Szczepanik), 5. Jakub Ostrowski - 21. Paweł Odlanicki-Poczobut, 11. Jakub Hilicki, 13. Patryk Ortel, 20. Mateusz Kosacki (46' 8. Oskar Szczepanik) - 16. Paweł Krawiec, 17. Krzysztof Filipowicz, 7. Adam Ładziak (79 14. Kamil Walków, 90' 6. Fryderyk Palczewski)
GKS: 12. Patryk Kamola - 7. Daniel Górski, 4. Dawid Siemko, 6. Damian Matys, 5. Jacek Jadanowski - 14. Krzysztof Garczewski (71' 18. Krzysztof Cysewski), 10. Patryk Brzeski, 22. Mateusz Gołębiewski (64' 21. Paweł Arndt), 11. Adam Gołuński, 8. Łukasz Kopka - 24. Piotr Ruszkul

zółte kartki: G. Szczepanik (Świt)/ Siemko, Ruszkul, Jadanowski, Matys (GKS)
czerwona kartka: Dawid Siemko (GKS, 86 minuta, za drugą żółtą)czerwona kartka: Dawid Siemko (GKS, 86 minuta) sędzia: Michał Szmytke (Poznań)

Dane pomogli uzupełnić: Majchrzak, KSHAJKA - dziękujemy