Rezerwy Pogoni wygrały z Górnikiem
autor: P. SkibaRezerwy Pogoni Szczecin pokonały zespół Górnika Konin 2:0, bramki dla szczecinian zdobyli zawodnicy trenujący z pierwszym zespołem - Hubert Matynia i Marcin Listkowski.

Trener Sikora miał w swoim składzie do dyspozycji pięciu zawodników, którzy trenują z pierwszym zespolem. W meczu z Górnikiem wystąpili Rudol, Matynia, Tsinsadze, Kort i Listkowski. Szczecinianie objęli prowadzenie w 16. minucie po strzale Huberta Matyni. - Bardzo się cieszę ze strzelonej bramki. Ostatnio też trafiłem do siatki, ale wtedy nie dała ona punktów. Teraz radość jest zdecydowanie większa - powiedział dla pogonszczecin.pl strzelec pierwszego gola.
Portowcy dziesięć minut później prowadzili już 2:0. Tym razem na listę strzelców wpisał się Marcin Listkowski. Do przerwy wynik nie uległ zmianie.

Po zmianie stron szczecinianie starali się podwyższyć prowadzenie. Swoje sytuacje do pokonania Kołodziejczaka mieli Stasiak, Kujawa czy Listkowski. Niestety brakowało im precyzji. Kilka trafień na swoje konto mógł zapisać Dawid Kort, ale jego strzały bronił golkiper z Konina. - Mieliśmy dzisiaj kilka sytuacji, nawet stuprocentowych. Taka jest jednak piłka nożna, że nie zawsze udaje się wykorzystać stworzone akcje. Sporą przeszkodą w podwyższeniu wyniku była również fatalna murawa, która kilkukrotnie spłatała nam figla - mówił po meczu Hubert Matynia.

Wygrana na konińskim zespołem pozwoliła szczecińskiemu zespołowi utrzymać 9. miejsce w tabeli. W następnej kolejce zespół Pawła Sikory uda się do Gdyni na pojedynek z Bałtykiem.

1:0 Hubert Matynia 16’
2:0 Marcin Listkowski 26’

Pogoń II Szczecin: Kusztan - Kujawa, Kuzko, Rudol, Matynia - Tsintsadze, Kort - Bochnak (78’ Zieliński), Listkowski (70’ Pawłowski), Maćkowski (65’ Paprzycki) - Paczuk (30’ Stasiak)

Górnik Konin: Kołodziejczak - Świderski (58’ Górski), Śnieg, Adamczewski, Sieradzki (51’ Majer), Sobieraj, Augustyniak, Radoszewski, Wesołowski, Przybyszewski, Antas (69’ Witczak)

2-0 Listkowski 25'
Pogoń II: Kusztan - Kujawa, Kuzko, Rudol, Matynia - Kort, Cincadze, Listkowski (69' Zakrzewski) - Bochniak (77' Zieliński), Paczuk (K) (30' Stasiak), Maćkowski (64' Paprzycki)

Górnik: Kołodziejczak - Świderski (57' Górski), Śnieg, Wesołowski, Augustyniak (K) - Sieradzki (50' Majer), Radoszewski, Adamczewski, Sobieraj - Antas (75' Błaszczak), Przybyszewski (67' Witczak)

Cincadze (Pogoń II); Sobieraj, Adamczewski, Radoszewski, Górski, Śnieg, Kołodziejczak, Antas (Górnik) sędzia: Szmytke M

Dane pomogli uzupełnić: Majchrzak, pka - dziękujemy