Bramki Zwolińskiego i Korta
autor: P. SkibaRezerwy Pogoni Szczecin pokonały Energetyka Gryfino 3:0. Dwie bramki dla szczecinian zdobył Łukasz Zwoliński i Dawid Kort jedną.

Trener Sikora miał do dyspozycji dziesięciu zawodników trenującym z pierwszym zespołem. Od początku meczy przy piłce częściej byli szczecinianie, którzy próbowali sforsować defensywę gości. Mecz toczył się w ciężkich warunkach atmosferycznych w ulewnym deszczu. Brzozowski kilka razy miał okazję do obrony strzałów gospodarzy. Swoją szansę miał Zwoliński, ale górą był golkiper Energetyka. W 32. minucie Łukasz Zwoliński dopiął swego, po dobitce otworzył on wynik meczu.
W drugiej połowie szczecinianie nadal mieli przewagę, ale długo nie potrafili pokonać bramkarza gości i minąć dobrze zorganizowanej defensywy z Gryfina. W 77. minucie Kort dograł piłkę Łukaszowi Zwolińskiemu, który po raz drugi skierował w tym meczu piłkę do siatki. W 82. minucie po rzucie rożnym w polu karnym sfaulowany został Adrian Benedyczak. Piłkę na jedenastym metrze ustawił Dawid Kort i pewnym strzałem pokonał Brzozowskiego.

1:0 Łukasz Zwoliński 32’
2:0 Łukasz Zwoliński 77’
3:0 Dawid Kort 82’

Pogoń Szczecin: Henger - Kujawa, Kuzko, Rudol, Matynia - Hołota, Tsintsadze (60’ Benedyczak), Kowalczyk (68’ Bochnak), Kort (83’ Pawłowski), Listkowski (70 Maćkowski), Zwoliński

Energetyk Gryfino: Brzozowski - Bielecki, Bisewski, Toporkiewicz, Prawucki, Cebulski, Łazarz, Karbowiak, Makuła, Krzywicki, Marczuk

3-0 - 82' - Dawid Kort (rzut karny)
Pogoń Szczecin: Adrian Henger - Jędrzej Kujawa, Jakub Kuzko, Sebastian Rudol, Hubert Matynia - Tomasz Hołota, Mate Tsintsadze (60' Adrian Benedyczak) - Sebastian Kowalczyk (68' Mateusz Bochnak), Dawid Kort (83' Damian Pawłowski), Marcin Listkowski (70' Rafał Maćkowski) - Łukasz Zwoliński

Energetyk Gryfino: 33. Patryk Brzozowski - 15. Mikołaj Karbowiak, 2. Paweł Bielecki, 20. Adrian Krzywicki, 22. Paweł Marczuk - 11. Łukasz Cebulski, 5. Dawid Bisewski (67' 16. Marek Lipka), 13. Łukasz Łazarz (C), 10. Konrad Prawucki (60' 17. Szymon Wierzchowski), 19. Kamil Makuła - 9. Mateusz Toporkiewicz (55' 14. Łukasz Piskorowski)

żółte kartki: Jakub Kuzko, Sebastian Rudol (Pogoń) / Kamil Makuła, Patryk Brzozowski, Paweł Marczuk (Energetyk) sędzia: główny: Łukasz Wilk (Stargard); asystenci: Tomasz Bryła, Joanna Pondo

Dane pomogli uzupełnić: KSRossa, woolskyy, KSRossa, Bengoro, KSRossa - dziękujemy