Porażka na inaugurację z faworytem do awansu
W pierwszym meczu sezonu 2017/2018, zespół Kotwicy Kołobrzeg przegrał z uznawaną za faworyta rozgrywek III ligi grupy 2, drużyną Elany Toruń 1:2.
Spotkanie rozpoczęło się od ataków przyjezdnych, to zawodnicy Elany dyktowali tempo i mieli przewagę w posiadaniu piłki. Lepsza w pierwszych minutach ekipa z Torunia stworzyła sobie kilka groźnych sytuacji pod nasza bramką, ale pewnie grający blok defensywny biało-niebieskich w decydujących momentach stawał na wysokości zadania.

W 34. minucie padł gol kuriozum dla gości. Golkiper gospodarzy Marcin Michalak wybijając piłkę trafił nią w Daniela Kraskę i ta wtoczyła się do kołobrzeskiej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się więc jedno bramkowym prowadzeniem torunian.

Po przerwie trener Daniel Kokosiński wprowadził na boisko Krzysztofa Zarembę. Było to bardzo dobre posunięcie, gdyż napastnik wniósł wiele ożywienia w poczynania zespołu a gra Kotwicy była zdecydowanie lepsza. Po kilku dobrych okazjach do wyrównania piłkarze Kotwicy w końcu dopięli swego. W 53 minucie piłkę z rzutu rożnego dogrywał Łukasz Kacprzycki a wrzutkę na gola zamienił Michał Danilczyk.

Gdy wydawało się że zespół Kotwicy pójdzie za ciosem, toruńska drużyna po dwóch minutach ponownie wyszła na prowadzenie. Piłkę w Polę karne dograł Maciej Stefanowicz, a Kraska ubiegając obrońców uderzeniem głową po raz drugi pokonał Michalaka.

Mimo dużego zaangażowania i kilku dogodnych sytuacji kołobrzeski zespół nie zdołał doprowadzić już do remisu i porażka w meczu inauguracyjnym stała się faktem.
Na podkreślenie zasługuje wyśmienita atmosfera panująca na trybunach. Kibice wraz z piłkarzami stworzyli piękne widowisko. To było prawdziwe piłkarskie święto, w którym do szczęścia zabrakło korzystnego wyniku .

Kotwica Kołobrzeg - Elana Toruń 1:2 (0:1)
Bramki: Michał Danilczyk 57’ / Daniel Kraska 34’,59’ (Elana)

Kotwica : 1.Marcin Michalak, 3.Tomasz Wypij, 4. Mateusz Słodowy, 6.Andrzej Łyszyk(73' 21.Cezary Majchrzak), 7.Łukasz Kacprzycki, 9.Łukasz Włodarczyk (46' 20.Krzysztof Zaremba), 10.Tomasz Rydzak,14. Michał Danilczyk, 15. Tomasz Prejs (80' 23.Wiktor Witt), 17. Michał Michurski, 18. Mateusz Świechowski (78' 8.Łukasz Szymański)

Elana: Nowak - Górka (88' Będzieszak), Ciach, Mysiak, Dobosz - Kopciński (83' Kozłowski), Kryszak, Felsch, Stefanowicz - Tomaszewski (81' Lenartowski) - Kraska (90'+3' Chmielewski)