Gryf gościnny dla Olimpu
autor: PszczółekW pierwszym dzisiejszym (26.08) meczu czwartej ligi zachodniopomorskiej Gryf Kamień Pomorski uległ na własnym boisku Olimpowi Gościno 0:1. Mimo kilku okazji w obu stron, gola na wagę trzech oczek dla przyjezdnych, zdobył po rzucie rożnym w dziesiątej minucie Michał Tymek.

Nietypowo jak na kamieńskie warunki, bo przed południem zaplanowano początek spotkania pomiędzy Gryfem Kamień Pomorski a Olimpem Gościno. Wszystko za sprawą ślubu byłego gracza niebiesko-biało-czerwonych Patryka Jankowskiego z Patrycją Majcher, na który zaproszena była spora liczba graczy gospodarzy.
Swoją drogą redakcja portalu ligowiec.net pragnie życzyć wszystkiego najlepszego młodej parze.
Pojedynki w Kamieniu Pomorskim przyzwyczaiły już nas tego tego, że fajerwerków technicznych w nich nie zobaczymy. Jest typowa walka jak na piąty poziom rozgrywkowy w Polsce przystało.

Wczesna pora chyba zbytnio uśpiła piłkarzy Gryfa. Choć to oni częściej utrzymywali się przy piłce, to już w dziesiątej minucie spotkania prowadzenie objęli goście. Dośrodkowanie z rzutu rożnego wykorzystał Michał Tymek pakując piłkę do bramki z najbliższej odległości. Był to najmniejszy wymiar kary, bowiem gdyby lepiej skuteczny był Adam Zalewski, Olimp powinien prowadzić już przynajmniej dwoma bramkami. Za każdym razem sytuacje sam na sam z napastnikiem gości wygrywał Filip Daroszewski.

Miejscowi na dobre obudzili się w drugiej połowie. Sygnał do ataków jak na kapitana przystało dał Damian Karczmarski. Jego potężny strzał zatrzymał się jednak na poprzeczce.
Później trzykrotnie bramce strzeżonej przez Dominika Mikołajczaka zagrozić próbował Kamil Kacperek, jednak albo za mocno wypuścił sobie piłkę, albo jego strzał bronił bramkarz Olimpa, bądź wyręczał go jeden z defensorów, który zdążył zablokować uderzenie.

Goście bardzo mądrze się bronili i kilkukrotnie groźnie kontratakowali. Ich defensywa stanowiła solidny mur, który także po strzale z rzutu wolnego Kacpra Wittbrodta stanął na drodze Gryfowi.
Ostatecznie po czterech doliczonych minutach i wyprawie w pole karne gości bramkarza Gryfa Filipa Daroszewskiego wynik jednak nie uległ zmianie. Świętować w popularnym kółeczku mogli piłkarze Olimpa.

Gryf Kamień Pomorski - Olimp Gościno 0:1 (0:1)
0:1 - 10' - Michał Tymek

Gryf: 1. Filip Daroszewski - 2. Szymon Smerdel, 6. Adrian Chodorowski, 9. Adrian Kronkowski, 7. Damian Karczmarski, 14. Kamil Bogusz, 3. Kamil Kacperek, 4. Robert Żywulski, 17. Adrian Wanagiel, 21. Norbert Kłoda, 13. Kacper Wittbrodt
pozostali: 12. Ireneusz Benedyczak, 8. Bartosz Sasin, 11. Mateusz Wróbel, 20. Bartłomiej Szczęsny, 10. Szymon Włodarek, 5. Kacper Pęcak, 16. Rafał Radecki

Olimp: 12. Dominik Mikołajczak - 29. Michał Prześluga, 3. Maciej Płomiński, 10. Michał Tymek, 7. Marek Skowyra, 19. Bartłomiej Klimkowski, 25. Mateusz Roszak, 15. Adam Zalewski, 14. Łukasz Wudarczyk, 9. Bartosz Stadnik, 16. Karol Bocheński
1. Robert Binkowski, 23. Szymon Bocheński, 18. Kacper Kita, 20. Karol Grochowski, 8. Paweł Kułakowski, 13. Michał Plata, 11. Paweł Lenio

0:1 - 10' - Michał Tymek dodaj video
Gryf: 1. Filip Daroszewski - 2. Szymon Smerdel, 6. Adrian Chodorowski, 9. Adrian Kronkowski, 7. Damian Karczmarski, 14. Kamil Bogusz (61' 10. Szymon Włodarek), 3. Kamil Kacperek (75' 8. Bartosz Sasin), 4. Robert Żywulski, 17. Adrian Wanagiel, 21. Norbert Kłoda, 13. Kacper Wittbrodt
pozostali: 12. Ireneusz Benedyczak, 11. Mateusz Wróbel, 20. Bartłomiej Szczęsny, 5. Kacper Pęcak, 16. Rafał Radecki
Olimp: 12. Dominik Mikołajczak - 29. Michał Prześluga (69' 17. Paweł Lenio), 3. Maciej Płomiński, 10. Michał Tymek, 7. Marek Skowyra (54' 23. Szymon Bocheński), 19. Bartłomiej Klimkowski, 25. Mateusz Roszak, 15. Adam Zalewski (87' 18. Kacper Kita), 14. Łukasz Wudarczyk, 9. Bartosz Stadnik, 16. Karol Bocheński (65' 24. Paweł Kułakowski)
pozostali: 1. Robert Binkowski, 20. Karol Grochowski, 13. Michał Plata

żółte kartki: Szymon Smerdel (Gryf) / Paweł Kułakowski, Bartosz Stadnik, Paweł Lenio (Olimp) sędzia: głowny: Szymon Sikora, asystenci: Sławomir Pawlik, Grzegorz Smolnik

Dane pomogli uzupełnić: KSHAJKA, Powerrade2007 - dziękujemy