Ziętarski prowadzi Gwardię do zwycięstwa!
autor: Przemysław SkibaKoszalińska Gwardia wygrała na własnym boisku z Garbarnią Kraków 2:1. Wszystkie bramki padły w pierwszej połowie, a zespół Tadeusza Żakiety ostatni kwadrans grał w osłabieniu.

Pojedynek rozpoczął się dość nieoczekiwanie, bo już w 3 minucie goście wykorzystali rzut karny. Bramkę z jedenastu metrów zdobył Kamil Moskal - syn legendy Wisły Kraków Kazimierza Moskala.

Na wyrównanie czekaliśmy zaledwie do 9 minuty, gdy Robert Ziętarski uderzeniem głową wpakował piłkę do siatki. Kolejne minuty rywalizacji były wyrównane. Jeszcze w pierwszej połowie padła bramka dająca prowadzenie koszalinianom. W 39 minucie Robert Ziętarski uderzeniem z dystansu zdobył swojego drugiego gola.

W drugiej połowie bramki nie padły, ale należy odnotować, że Gwardia stwarzała zagrożenie głównie po dokładnych podaniach prostopadłych do jednego z napastników. Ostatni kwadrans koszalinianie grali w osłabieniu, po drugiej żółtej kartce dla Adama Setly. Ostatecznie Gwardia odniosła swoje pierwsze zwycięstwo w 2018 roku. Kolejny mecz Gwardia zagra 7 kwietnia o godzinie 15:00 w Koszalinie z Siarką Tarnobrzeg.

2:1 - 39' - Robert Ziętarski
Gwardia: 1. Adrian Hartleb - 3. Mateusz Bachleda, 6. Daniel Wojciechowski, 2. Patryk Baranowski, 4. Bartosz Maciąg (90, 17. Rafał Majtyka) - 7. Aleksander Karbowiak (77, 14. Adrian Kwiatkowski), 24. Krystian Przyborowski, 9. Robert Ziętarski, 25. Kamil Poźniak, 20. Adam Setla - 10. Przemysław Brzeziański (70, 11. Michał Szubert).

Garbarnia: 80. Marcin Cabaj - 20. Norbert Piszczek, 16. Łukasz Furtak, 3. Kamil Moskal, 85. Petar Borovićanin - 17. Filip Wójcik, 8. Marek Masiuda, 5. Łukasz Pietras, 13. Marcin Siedlarz (73, 7. Patryk Serafin), 28. Szymon Kiebzak - 9. Tomasz Ogar (61, 21. Serhij Krykun).

żółte kartki: Szubert, Olszewski, Setla (Gwardia) - Pietras (Garbarnia)
czerwona kartka: Adam Setla (Gwardia, 77. minuta, za drugą żółtą). sędzia: Łukasz Karski (Słupsk)

Dane pomógł uzupełnić: ArbuzTGK - dziękujemy