Korona Stuchowo przegrała w meczu na szczycie
autor: SkibaPorażką 0:2 zakończył się sobotni pojedynek Korony Stuchowo w Sownie z Sowianką. Stuchowianie kończyli mecz w osłabieniu po czerwonej kartce dla Adriana Putyrskiego.

Korona Stuchowo, Sowianka Sowno oraz Radowia Radowo Małe przed tym meczem mieli na swoim koncie po 9 punktów. Przyjezdni od początku meczu starali się konstruować akcje ofensywne. Niestety strzały Jankowskiego czy Majera kilkakrotnie wybronił Rafał Raszewski. Sowianka objęła prowadzenie w 20. minucie po błędzie obrony gości. Szymon Jabłoński skapitulował po strzale Wojciecha Karcza. Po tym trafieniu miejscowi mieli jeszcze dwie okazje do zdobycia gola. Przyjezdni starali się bardzo szybko doprowadzić do remisu. Jednak najpierw futbolówka zatrzymała się na poprzeczce bramki Raszewskiego, a następnie bramkarz Sowianki wybił ją na rzut rożny.
W drugiej połowie goście wzięli się za odrabianie strat. Kilkakrotnie w zamieszaniu podbramkowym piłka mijała bramkę Sowianki. Korona zdobyła bramkę, jednak nie została ona uznana ze względu na pozycję spaloną zawodnika ze Stuchowa. Kolejne minuty to dobra gra defensywy gospodarzy i nieporadne „bicie głową w mur” przyjezdnych. Pod koniec spotkania kapitan stuchowian otrzymał czerwoną kartkę za niesportowe zachowanie. Podopieczni Krzysztofa Gustera postawili wszystko na jedną szalę, co skończyło się kontrą Sowianką i bramką Karola Bzdeka. Po tej porażce zespół Sowianki zajmuje 1. miejsce w ligowej tabeli.

Drugi z zespołów z Gminy Świerzno, Bałtyk Gostyń był bardzo bliski zdobycia pierwszego punktu w tym sezonie. Niestety w ostatnich minutach gry Radowia Radowo Małe zdołała zdobyć bramkę na 3:2. W następnej kolejce Korona Stuchowo zmierzy się z Radowią, a Bałtyk Gostyń u siebie podejmować będzie Jastrzębia Łosośnica, oba mecz rozpoczynają się o godz. 16:00.

1:0 - Karcz 20’
2:0 - Bzdek 90’

SOWIANKA: Raszewski R, Wawrzyniak N, Kaczmarek P, Ostrowski G (60'Stankiewicz A), Cymkiej M, Ślęzak P, Skowyra K (75'Klimas S), Bzdek K, Wiejak M (80'Gułajewski R), Karcz W, Sydorak B

KORONA: Jabłoński - Putyrski (c), Pałka K., Majer (Branecki), Kondras, Jankowski, Pałka B., Wosiakowski P. (Stogowski), Żelazny (Ostach), Rocha (Kotłów P.), Guster

2:0 - Bzdek

żółte kartki: Pałka B., Wosiakowski P. (Korona)
czerwona kartka: Putyrski (90' za niesportowe zachowanie, Korona) sędzia: Kaczmarek M Miękus K Lewandowski H

Dane pomogli uzupełnić: boban79, Bengoro, cypis2109 - dziękujemy