Spektakl jednego aktora
autor: Ariel SzydłowskiW wczorajszym meczu Wojewódzkiej Okręgówki piłkarze Chemika Police pokonali na wyjeździe zespół Błękitnych II Stargard 3:0. Wszystkie trzy bramki dla naszej drużyny zdobył Szymon Kapelusz. Wysoki pressing naszej drużyny w sobotnim spotkaniu spowodował, że policzanie przez cały mecz dominowali nad piłkarzami ze Stargardu
Żółto-zieloni praktycznie nie schodzili z połowy gospodarzy. Jedyną groźną sytuację w całym meczu piłkarze Błękitnych stworzyli po akcji Zdunka w pierwszej połowie gry. Na szczęście jego strzał zza pola karnego był niecelny i Czarek Szybka nie musiał nawet interweniować. Prawdziwym bohaterem sobotniego spotykania był jednak najlepszy strzelec poprzedniego sezonu Szymon Kapelusz, który ustrzelił w tym meczu hattricka a gdyby zachował więcej zimnej krwi, to jego konto w tym meczu wzbogaciłoby się jeszcze o co najmniej dwie bramki. Pierwszą bramkę Szymon zdobył w 28 minucie meczu, po dośrodkowaniu wzdłuż bramki wygrał walkę o pozycję i strzałem do pustaka zdobył bramkę na 0:1 dla Chemika. Na 0:2 Szymon trafił w 38 minucie meczu wykorzystując dośrodkowanie Gałeckiego i strzałem z główki pokonał golkipera gospodarzy. Trzecia bramka Szymona to pokaz zaangażowania naszego napastnika. Szymon spresował obrońcę, ten zagrał do bramkarza. Kapelusz szybko dobiegł do bramkarza. Golkiper Błękitnych chciał wybić piłkę, ale zrobił to tak niefortunnie, że nastrzelił Kapela. Piłka odbiła się od naszego napastnika i wpadła do bramki Błękitnych. Po przerwie nasi zawodnicy mieli jeszcze kilka okazji na zdobycie bramki w tym Szymon, który nie wykorzystał sytuacji sam na sam, w której próbował lobować Marcela Skiwruta. Od 60 minuty piłkarze Błękitnych grali w dziesięciu. Gdyż za niestosowne zachowanie w stosunku do arbitra z placu gry wyleciał Inczewski. Swoją szansę w sobotnim meczu miał też Nikta Vovchenko ale i on nie wykorzystał swojej okazji i mecz ostatecznie zakończył się wynikiem 0:3 dla Chemika. W następnym meczu piłkarze trenera Łukasza Borgera zmierzą się na własnym boisku z Odrą Chojna.

Chemik: Szybka - Szewczykowski, Andrzejewski, Janicki, Ziółkowski, Ława B., Kowalczyk, Jóźwiak(80' Hajdukiewicz), Ława K.(23' Krystek), Gałecki(61' Vovchenko), Kapelusz(74' Klimkowicz)

Błękitni: Skiwrut - Inczewski, Karmański, Knapek, Łysoń, Onyszczuk, Piskorz, Rybicki, Węsierski(80' Jóźwiak), Więcek(46' Gajda), Zdunek

0-3 Kapelusz Sz. 40'
Błękitni II: Skwirut- Łysoń, Rybicki S, Onyszczuk, Knapek- Więcek (46'- Gajda), Karmański, Piskorz, Zdunek- Inczewski, Węsierski (80'- Jóźwiak)
Rezerwa: Sobczyk, Sucsuz, Grzelak, Jaskólski, Łabacz

żółte: 78'- Karmański(Błękitni II) Klimkowicz, Jóźwiak (Chemik)
czerwone: 58'- Inczewski(Błękitni II) sędzia: Mateusz Dyszczyk - Mateusz Augustynowicz, Daniel Kwiecień

Dane pomogli uzupełnić: KSHAJKA, hudini - dziękujemy