Mecz walki dla Gryfa
autor: PszczółekW środę (30.08) piłkarze Gryfa Kamień Pomorski w doliczonym czasie gry stracili dwa punkty w Węgorzewie i po raz kolejny podopieczni kończyli zawody czwartej ligi niepocieszeni. Szanse do poprawienia nastroi podopiecznym duetu trenerskiego Szymon Smerdel - Paweł Pawlaczyk przyszły szybko, bowiem już w sobotę (02.09) zmierzyli się z Raselem Dygowo.
Nikt w Kamieniu Pomorskim przed starciem z mającymi zaledwie jedno oczko na swoim koncie rywalami nie dopisywał sobie z góry punktów. Dowodzeni na boisku przez Andrzeja Wojciechowskiego goście to przecież zeszłosezonowy finalista regionalnego Pucharu Polski, który na wiosnę w lidze wygrał w Kamieniu 4:0.
autor: PszczółekGospodarze wiedzieli, że trzy oczka będą musieli wywalczyć po ciężkiej walce na boisku i nie mylili się. Chociaż bardzo szybko bo w 9. minucie po podaniu Kacpra Wittbrodta za sprawą Kamila Kacperka objęli prowadzenie to przez ponad 94. minuty musieli stoczyć prawdziwy piłkarski bój o czym m. in przekonał się grający trener Gryfa Szymon Smerdel. Do przerwy poza żółtą kartką za dyskusję dla Damiana Karczmarskiego bardziej znaczących wydarzeń już nie odnotowano.

Drugą połowę Gryfiarze tak jak pierwszą zaczęli od mocnego uderzenia. Najpierw z ostrego kąta uderzał aktywny Wittbrodt, jego strzał sparował znany z występów w Pogoni Szczecin, czy też Flocie Świnoujście Paweł Waśków. Zrobił to jednak tak, że futbolówka trafiła do Kamila Bogusza a potem do grającego szkoleniowca gospodarzy. Smerdel uderzył z półwoleja tak, że futbolówka odbiła się od poprzeczki i zatrzęsła bramką, ale do niej nie wpadła.

autor: PszczółekOd tego momentu to goście byli zdecydowanie aktywniejsi. Mięli swoje okazję, m. in. w wykonaniu Wojciechowskiego, który po ciekawie rozegranym rzucie wolnym z podwójnym murem uderzył przy lewym słupku, ale tak jak w innych sytuacjach na posterunku był Filip Daroszewski. Dwanaście minut później golkiper gospodarzy byłby już bezradny, gdyby lepszą skutecznością wykazał się napastnik gości - Maksymilian Być. Po rzucie rożnym nie trafił on czysto głową w piłkę, przez co nie skierował jej do praktycznie pustej bramki.

autor: PszczółekW końcówce zrobiło się bardzo gorąco. Pod bramkę gospodarzy niczym rasowy napastnik powędrował Waśków. Zdołał wywalczyć rzut wolny i zrobiło się nerwowo. Doszło do przepychanki, która omal nie zamieniła się w bójkę. Na całe szczęście do niej nie doszło a w doliczonym czasie miejscowi mimo oblężenia obronili korzystny wynik i mogli na swoje konto dopisać kolejne trzy oczka.

Gryf Kamień Pomorski - Rasel Dygowo 1:0 (1:0)

1:0 - 9' - Kamil Kacperek

Gryf: 1. Filip Daroszewski - 14. Kamil Bogusz (75' 8. Bartosz Sasin), 6. Adrian Chodorowski, 3. Kamil Kacperek (81' 16. Rafał Radecki), 7. Damian Karczmarski, 21. Norbert Kłoda, 9. Adrian Kronkowski, 2. Szymon Smerdel, 17. Adrian Wanagiel, 13. Kacper Wittbrodt, 4. Robert Żywulski (84' 22. Kacper Pęcak) pozostali: 12. Ireneusz Benedyczak, 20. Bartłomiej Szczęsny, 5. Paweł Wanagiel, 10. Szymon Włodarek

Rasel: 33. Paweł Waśków - 20. Michał Świżek, 6. Oleksandr Zhdanov (84' 5. Piotr Suchwałko), 18. Maksymilian Być, 2. Marcin Murawski, 15. Michał Lampa, 14. Tymoteusz Lange (75' 13. Marek Niemierzycki), 10. Adam Zejfer, 9. Oskar Stępień (65' 16. Łukasz Wiśniewski), 7. Mikołaj Duwe, 8. Andrzej Wojciechowski (70' 4. Sebastian Kołodziejski)
pozostali: 3. Dawid Ejzygmann, 11. Miłosz Płomiński, 17. Kacper Śmielewski

żółte kartki: Damian Karczmarski, Kacper Wittbrodt, Adrian Wanagiel (Gryf) / Adam Zajfer, Maksymilian Być (Rasel)

relacjďż˝ dodaďż˝: pszczolek

IV liga zachodniopomorska (2017/2018)
Gryf Kamień Pomorski Perła URB Dygowo
1 0
02-09-2017 17:00
1:0 - 9' - Kamil Kacperek dodaj video

żółte kartki: Damian Karczmarski, Kacper Wittbrodt, Adrian Wanagiel (Gryf) / Adam Zajfer, Maksymilian Być (Rasel) sędzia: główny: Karol Arys; asystenci: Radosław Janus, Błażej Syropiatko

Dane pomogli uzupełnić: KSRossa, MICKY12 - dziękujemy