Wesoły, radosny futbol
autor: Pszczółek1 kolejka zakończona ! Jak najlepiej opisać to, co działo się w miniony weekend? Myślę, że odpowiednim określeniem będzie: 'Wesoły, radosny futbol'. W 8 meczach tej kolejki padło aż 47 bramek! Daje to fantastyczną średnią 5,87 bramki/mecz.

Sezon zaczęliśmy wyjątkowo w piątek w Babinku. Beniaminek - Ogniwo podejmował na własnym boisku Odrę Chojna. Było to 1 w historii spotkanie Ogniwa na poziomie Szczecińskiej Okręgówki. Pogoda nie rozpieszczała zawodników jak i kibiców, ale mecz się odbył. Było dużo emocji, dużo fauli i ostrej gry. Były rzuty karne, 7 bramek, czerwona kartka. Ogniwo wygrało 4:3, decydującą bramkę zdobywając w doliczonym czasie. Odra przegrywała już 1:3, do tego w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kuby Pożyczki. Zdołała jednak zdobyć 2 bramki i wyrównać. Mogła strzelić jeszcze więcej, ale zawodziła skuteczność. Punkt straciła w końcówce po strzale Grzegorza Kanieckiego. Za tydzień zagra na własnym boisku z Wybrzeżem Rewal, Ogniwo zaś w Golczewie zagra z tamtejszą Iskrą.

Sobotę rozpoczęliśmy od meczów w Pniewie i Policach. Zdecydowanie więcej emocji było w Pniewie, gdzie miejscowy Błękit mierzył się ze spadkowiczem z IV-ligi - Dębem Dębno. Spotkanie rozpoczęło się od prowadzenia gości. Bramkę zdobył Mateusz Laska. Błękit wyrównał za sprawą Pawła Plisa. Ci dwaj zawodnicy byli głównymi aktorami podczas sobotniego spotkania. Na 2:1 dla Dębu trafił ponownie Laska - piętą, tyłem do bramki - możemy przeczytać na Ligowcu. Chwilę później na 3:1 bramkę zdobył Jackowski. Bramkę kontaktową dla Błękitu strzelił po uderzeniu po długim słupku Mateusz Nikitiński. Do przerwy było jednak 4:2 dla Dębnian, bo hat-tricka skompletował Mateusz Laska. W drugiej części więcej bramek zdobył Błękit. Gospodarze kontakt zlapali po wykorzystanym rzucie karnym przez Plisa. Mateusz Laska w tym dniu był jednak ponad poziomem. Strzelił na 5-3. Błękit jednak się nie poddawał i po raz kolejny zdobył gola kontaktowego. Po raz kolejny jedenastkę wykorzystał Paweł Plis. Była to ostatnia tego dnia bramka w Pniewie i mecz zakończył się rezultatem 4:5. Po bardzo emocjonującym meczu i gonitwie Błękitu jednak to Dąb zdobył 3 punkty. Okazję do rehabilitacji Błękit będzie miał w sobotę w Dobrzanach, gdzie podejmie tamtejszą Zorzę. Dąb zagra na własnym boisku z Chemikiem Police i będzie to hit 2 kolejki.

Wspomniany wyżej Chemik, który jest faworytem do awansu dobrze zainaugurował sezon pokonując na własnym boisku Mierzyniankę 5:0. Do drużyny żółto-zielonych chyba dobrze wkomponował się nowy napastnik - Marcin Krystek, który zdobył pierwsze 2 bramki w meczu z Mierzynianką. Jeszcze przed przerwą na 3:0 podwyższył Emil Andrzejewski. W 55 minucie na boisku w barwach Chemika pojawił się Nikita Vovchenko. Zawodnik ten wykorzystał szansę, którą dostał od trenera Borgera i zdobył 2 bramki, ustalając wynik spotkania na 5:0. Mierzynianka w kolejnym meczu powalczy o pierwsze punkty. Zagra
na wyjeździe ze Stalą Szczecin. Chemika czeka wyjazd do Dębna na mecz ze spadkowiczem z 4 ligi - Dębem.

Jeszcze wyżej niż Chemik wygrała inna drużyna, która wymieniana jest jako faworyt do awansu. Błękitni II Stargard pokonali na wyjeździe Wybrzeże Rewal 7-0. 2 bramki dla przyjezdnych zdobył Jabłoński, po jednej dołożyli Wiśniewski, Łysoń, Rogala, Babicki i Antczak. Szansę na kolejne punkty lider będzie miał w sobotę, kiedy to zagra na własnym boisku z beniaminkiem - Białymi Sądów. Wybrzeże zmierzy się na wyjeździe z Odrą Chojna.

Charakterystyczną cechą meczów 1 kolejki był grad bramek. Nieco inaczej było w Szczecinie przy ulicy Arkońskiej, gdzie w derbach Szczecina Arkonia zmierzyła się ze Stalą. Jak mawiają derby rządzą się swoimi prawami. Zespoły postawiły bardziej na taktykę niż na ofensywny futbol. Jedyną bramkę dla podopiecznych Roberta Jurszo zdobył w 62 minucie Patryk Rygiel, który na boisku pojawił się w przerwie. Był to jego debiut w Arkonii. Lepiej nie mógł go sobie wymarzyć. Po jego bramce drużyna cieszyła się z 3 punktów w starciu z lokalnym rywalem. W następnej kolejce Stal na własnym boisku zagra z Mierzynianką Mierzyn, a Arkonia zagra drugi mecz z rzędu u siebie. Jej przeciwnikiem będzie beniaminek - Wicher Brojce.

Wspomniany wyżej Wicher na inaugurację mierzył się na własnym boisku ze spadkowiczem z IV ligi - Piastem Chociwel. Tuż przed przerwą bramkę na 1:0 dla gospodarzy zdobył Jakub Pierścionek. Drużyna przyjezdnych wyrównała w 68 minucie za sprawą nowego nabytku - Amadeusza Kaczmarka, który wykorzystał dogranie z lewej strony do pustej bramki. Więcej goli już nie padło i mecz zakończył się rezultatem 1-1. Mecz Wichra z Piastem był jedynym remisem w  kolejce. Szansę na pierwsze zwycięstwo Wicher będzie miał w 2 kolejce, kiedy to zagra na wyjeździe z Arkonią. Piast z kolei na własnym boisku podejmie innego beniaminka - Flotę Świnoujście.

Flota w 1 kolejce grała na własnym boisku z Iskrą Golczewo. Zawodnicy obu drużyn kontynuowali radosny futbol. Iskra zdobyła na wyjeździe 4 bramki, ale i tak schodziła z boiska pokonana. Flota prowadziła już 2:0 w 7 minucie. Chwilkę później bramkę kontaktową zdobył Roman Biernacki. Do przerwy było 4:1 dla gospodarzy, bo 2 bramki zdobył Grzegorz Skwara. Po zmianie stron na 4:2 trafił Marek Wróblewski. 8 minut później było już 5-2 dla beniaminka, ponieważ bramkę z rzutu wolnego zdobył Mateusz Bątkowski. W 71 minucie do pustej bramki trafił Biernacki czym zdobył 2 bramkę w sobotnim meczu. W 88 minucie 2 bramkę zdobył także Bątkowski, który pokonał Kowalskiego pięknym strzałem. Było 6:3, ale ostatnie słowo należało do Iskry, która na 6:4 zdobyła bramkę w 93 minucie. Jej autorem był Dawid Roszak, który uderzył piłkę z wolnego. W meczu Floty Świnoujście z Iskrą Golczewo padło najwięcej bramek (10). Podtrzymać dobrą passę Flota będzie miała okazję w 2 kolejce w Chociwlu, gdzie zmierzy się z tamtejszym Piastem. Iskra podejmie na własnym boisku innego beniaminka- Ogniwo Babinek.

Na zakończenie kolejki byliśmy w Sądowie, gdzie beniaminek - Biali grali z Zorzą Dobrzany. Beniaminek pierwszy zdobył bramkę. Jej autorem był Korcz. Później Dawid Dziewiński z Zorzy udowodnił, że słusznie umieściliśmy go w 11 sezonu - zdobył 2 bramki. Jednego gola dołożył Krawczyk i Zorza, która bardzo szczęśliwie utrzymała się zgarnęła punkty, wygrywając 3:1. W następnej kolejce będzie miała szansę na kolejne punkty. Zagra na własnym boisku z Błękitem Pniewo. Z kolei Biali na wyjeździe zagrają z liderem - Błękitnymi II Stargard. Biali są jedynym beniaminkiem, który nie zdobył punktu w 1 kolejce.

Liderem strzelców jest Mateusz Laska (4 bramki), za nim Paweł (3) i Dawid Dziewiński, Andrzej Ogonowski, Łukasz Konraciuk, Mateusz Bątkowski, Grzegorz Skwara, Nikita Vovchenko, Marcin Krystek, Roman Biernacki i Karol Jabłoński (2 bramki)

4:3 - 90' - Kaniecki

W 84' zespół Ogniwa nie wykorzystał rzutu karnego.
Ogniwo: 99.Kądziołka, 13.Janas, 3.Łaszkiewicz, 7.S.Woźniewski (42' 5.Łukasz Misior), 6.Kr.Kuzio, 16.Kaniecki, 4.Sikorski (83' 9.Ka. Kuzio), 10.Gnap, 18.Kondraciuk (75' 11.Walczak) 15.Malanowski, 17.Kreft (68' 2.Purtak).

Odra: Andrzejewski Adam - Andrzejewski Paweł, Chwałek, Ogonowski, Kusiak Konrad, Głowacki, Pożyczka, Zatorski (58' Kusiak Piotr), Kuflowski (46' Flis Bartosz), Madera, Daszkiewicz.

żółte kartki: Pożyczka, Pożyczka, Kuflowski, Daszkiewicz.
czerwona kartka: 58' Pożyczka (dwie żółte). sędzia: Cymerman J., Bieniek P., Świderski M.

Dane pomogli uzupełnić: szakir, raskalek, radar87, mks48 - dziękujemy