Końcówka dla Błękitnych
autor: KibicStargard Cenne zwycięstwo odnieśli wczoraj Błękitni Stargard. Stargardzianie w ostatnim spotkaniu w tym roku u siebie, pokonali MKS Kluczbork 1:0 (0:0). Mimo optycznej przewagi gospodarzy w pierwszych minutach, groźną sytuację stworzyli sobie goście. Paweł Baraniak ładnie opanował piłkę w polu karnym Błękitnych, ale na szczęście uderzył nad bramką. W 17. minucie gości postraszył Wojciech Fadecki, którego zabrakło w meczu z Gwardią Koszalin. Jego strzał obronił jednak Kacper Majchrowski.
Kilka minut później nieznacznie chybił Patryk Skórecki. Ten sam zawodnik w 28. minucie nieźle przymierzył z rzutu wolnego, lecz piłka minęła słupek bramki MKS-u. Przyjezdni najlepszą okazję na zdobycie gola mieli w 35. minucie. Po dośrodkowaniu Dmytro Fedoty w poprzeczkę trafił Damian Warchoł. Piłkę do bramki próbował wbić jeszcze Dominik Kościelniak, ale spudłował.

Po przerwie stargardzianie razili brakiem skuteczności. Dwie sytuacje zmarnował Wojciech Fadecki, raz niecelnie główkował Maciej Liśkiewicz. Miejscowi ograniczali się do obrony, a także nielicznych kontrataków. Kiedy wydawało się, że mecz zakończy się bezbramkowym remisem, stargardzianie w końcu poprawili skuteczność. W 83. minucie krycie w polu karnym zgubił Mateusz Węsierski i ustalił wynik meczu.

II liga (2017/2018)
Błękitni Stargard MKS Kluczbork
1 0
04-11-2017 13:00
widzów: 700
Mateusz Węsierski 83 dodaj video
Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 25. Grzegorz Szymusik, 19. Tomasz Pustelnik, 7. Maciej Liśkiewicz, 24. Rafał Gutowski - 17. Maciej Więcek (61, 23. Radosław Wiśniewski), 14. Piotr Wojtasiak, 11. Patryk Burzyński (75, 20. Michał Magnuski), 10. Patryk Skórecki, 18. Wojciech Fadecki - 27. Mateusz Węsierski (89, 6. Filip Karmański).

Kluczbork: 1. Kacper Majchrowski - 16. Jakub Skoczylas, 3. Paweł Gierak, 13. Bartosz Brodziński, 90. Tomasz Górkiewicz - 17. Dominik Kościelniak, 31. Donatas Nakrošius, 4. Michał Glanowski (86, 19. Miłosz Reisch), 5. Dmytro Fedota (58, 8. Marcin Niemczyk), 10. Paweł Baraniak (61, 39. Paweł Kubiak) - 25. Damian Warchoł (71, 23. Michał

żółte kartki: Więcek, Szymusik - Brodziński, Warchoł, Nakrošius, Gierak, Niemczyk, Kubiak. sędzia: Maciej Pelka (Piła)

Dane pomogli uzupełnić: adirexx26, Tauri - dziękujemy