Derby dla Gwardii
autor: R. MachowiczGwardia Koszalin po zaciętym meczu, pokonała Błękitnych Stargard na własnym boisku 2:0. Dla kibiców koszalińskiego klubu był to niezwykły mecz z dwóch aspektów - ich klub rozegrał spotkanie po raz pierwszy w tym sezonie na własnym stadionie, natomiast drugi aspekt dotyczył rangi owego spotkania, które obwieszczane jest mianem Małych Derbów Pomorza.

Kibice zgromadzeni na Stadionie nie mogli narzekać na brak sytuacji podbramkowych. Zarówno Gwardia jak i Błękitni stworzyli sobie ogrom sytuacji, lecz jedynym ich mankamentem dzisiaj była skuteczność, a raczej jej brak. Emocjonująca końcówka zaspokoiła oczekiwania kibiców co do bramek, gdyż za sprawą Krystiana Przyborowskiego w 76 minucie meczu oraz Michała Szuberta w 89 minucie, Gwardia Koszalin zapewniła sobie 3 punkty.

2:0 - 88' - Michał Szubert
Gwardia: 1. Adrian Hartleb - 23. Aleksander Januszkiewicz, 6. Daniel Wojciechowski (34' 2. Patryk Baranowski), 18. Maciej Stańczyk, 5. Bartłomiej Oleszczuk - 9. Aleksander Karbowiak (90' 17. Aleksander Sopel), 15. Junpei Shimmura, 24. Krystian Przyborowski (90' 25. Wojciech Zyska), 27. Kamil Poźniak, 14. Adrian Kwiatkowski - 10. Przemysław Brzeziański (62' 11. Michał Szubert)

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 25. Grzegorz Szymusik, 19. Tomasz Pustelnik, 7. Maciej Liśkiewicz, 21. Grzegorz Rogala (83' 9. Sebastian Inczewski) - 17. Maciej Więcek, 14. Piotr Wojtasiak, 11. Patryk Burzyński (78' 23. Radosław Wiśniewski), 10. Patryk Skórecki, 24. Rafał Gutowski - 27. Mateusz Węsierski (77' 6. Filip Karmański)

żółte kartki: Bartłomiej Oleszczuk, Junpei Shimmura, Kamil Poźniak, Adrian Kwiatkowski (Gwardia) - Grzegorz Szymusik, Tomasz Pustelnik, Maciej Liśkiewicz, Rafał Gutowski (Błękitni)
czerwona kartka: Adrian Kwiatkowski (90+3' minuta, Gwardia, za drugą żółtą) sędzia: Piotr Łęgosz (Toruń)

Dane pomogli uzupełnić: woolskyy, KSRossa, royal447 - dziękujemy