Gwardia zwycięska
autor: Przemysław SkibaGwardia Koszalin wygrała w Wejherowie z Gryfem 2:1. Bohaterem spotkania był Adrian Hartleb, który w końcówce spotkania obronił rzut karny wykonywany przez Piotra Kołca.

Gwardziści zagrali w tym spotkaniu bez kontuzjowanego Przemysława Brzeziańskiego oraz pauzującego za żółte kartki Bartłomieja Oleszczuka. Koszaliński zespół od początku spotkania przejął inicjatywę na boisku. Golkipera Gryfa sprawdzili Szubert i Kwiatkowski. Bliski zdobycia gola w 16. minucie był Mikołajczak, ale górą był Leleń. Po chwili Kwiatkowski mógł zdobyć gola, ale wejherowian przed stratą bramki uratował słupek. Przyjezdni trenera Żakiety prowadzenie objęli w 37. minucie po bramce Kamila Późniaka, który zdobył pierwszą bramkę w barwach Gwardii. Pod koniec pierwszej połowy bliski szczęścia był Przyborowski, ale futbolówkę zmierzającą do siatki wybił jeden z obrońców Gryfa.
Początek drugiej połowy podobny był do pierwszej. Kolejne minuty przyniosły przewagę miejscowego zespołu. Bliski doprowadzenia do remisu był Jacek Wicoń, ale trafił w poprzeczkę. Gwardziści mieli okazję do podwyższenia wyniku, swoje szanse mili Radosław Mikołajczak, Krystian Przyborowski, Michał Szubert i Aleksander Januszkiewicz. W 87. minucie Gwardia prowadziła 2:0, a gola zdobył Adrian Kwiatkowski.

W 89. minucie Gryf stanął przed szansą zdobycia kontaktowego gola. Rzut karny podyktowany został za faul Januszkiewicza, który po drugiej żółtej kartce ukarany został czerwonym kartonikiem. Pechowym strzelcem jedenastki był Piotr Kołc, którego strzał obronił Adrian Hartleb. Golkiper Gwardzistów obronił w tym sezonie już drugiego 'karnego'.

Ostatnie minuty, to zamieszanie podbramkowe i gol Piotra Okuniewicza. Końcowe chwile były bardzo emocjonujące. Ostatecznie koszalinianie zasłużenie wygrali 2:1 i odnotowali drugie zwycięstwo w tym sezonie. Zespół Tadeusza Żakiety nie przegrał od sześciu spotkań. Za tydzień II liga zawita na stadionie przy Fałata. Rywalem Gwardii będą Błękitni Stargard.

Gwardia:
Hartleb - Majtyka, Stańczyk, Wojciechowski, Januszkiewicz - Kwiatkowski (90. Gregorek), Shinmura, Przyborowski, Poźniak, Mikołajczak (74. Baranowski) - Szubert (85. Łysiak)
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/gwardia-koszalin.pl

II liga (2017/2018)
Gryf Wejherowo Gwardia Koszalin
1 2
21-10-2017 15:00
0:1 - 37' - Kamil Poźniak (as. Kwiatkowski)
0:2 - 88' - Adrian Kwiatkowski
1:2 - 90'+1' - Piotr Okuniewicz

W 89. minucie Piotr Kołc (Gryf) nie wykorzystał rzutu karnego (Adrian Hartleb obronił).
Gryf: 1. Dawid Leleń - 7. Paweł Brzuzy, 15. Piotr Kołc, 9. Krzysztof Wicki, 11. Mateusz Goerke - 14. Rafał Maciejewski (46' 17. Mikołaj Gabor), 4. Łukasz Nadolski, 8. Michał Trąbka, 10. Jacek Wicon, 20. Hieronim Gierszewski - 22. Piotr Okuniewicz.

Gwardia: 1. Adrian Hartleb - 23. Aleksander Januszkiewicz, 6. Daniel Wojciechowski, 18. Maciej Stańczyk, 17. Rafał Majtyka - 19. Radosław Mikołajczak (74' 2. Patryk Baranowski), 14. Adrian Kwiatkowski (90' 7. Maciej Gregorek), 15. Junpei Shimmura, 24. Krystian Przyborowski, 21. Kamil Poźniak - 11. Michał Szubert (84' 20. Paweł Łysiak).

żółte kartki: Goerke, Nadolski (Gryf) - Januszkiewicz, Majtyka (Gwardia)
czerwona kartka: Aleksander Januszkiewicz (89. minuta, Gwardia, za drugą żółtą) (Gwardia) sędzia: główny: Konrad Aluszyk (Gorzów Wlkp); asystenci: D. Fiedorowicz, H. Chyba; techniczny: D. Kos

Dane pomogli uzupełnić: KSRossa, KSRossa, KSRossa - dziękujemy