Kolejna porażka Gwardii
autor: http://gwardia-koszalin.pl Gwardia Koszalin przegrała szóste spotkanie z rzędu. Gwardziści przegrali w Krakowie z Garbarnią 1:3.

Pierwsza połowa spotkania to kilka okazji do zdobycia bramek przez obie jedenastki. W 8. minucie na bramkę gości strzelał Serhij Krykun. Po chwili golkipera gospodarzy 'zatrudnił' Radosław Mikołajczak. W 13. minucie podopieczni Tadeusza Żakiety po faulu w polu karnym Garbarni mieli jedenastkę. Pewnym jej egzekutorem był Wojciech Zyska (na zdjęciu). Radość przyjezdnych nie trwała długo. W 18. minucie do remisu doprowadził Serhij Krykun.

Zawodnik ten po chwili powinien zdobyć drugą bramkę, ale na posterunku był Adrian Hartleb. Pod bramką krakowian koszalinianie mieli swoje okazje, ale nie zostały one wykorzystane przez Michała Szuberta i Radosława Mikołajczaka.

Zawodnicy z Małopolski na prowadzenie w sobotnim spotkaniu wyszli w 37. minucie za sprawą Tomasza Ogara. Zawodnik ten 4. minuty później podwyższył prowadzenie swojego zespołu.

W drugiej połowie goście starali się zmienić niekorzystny dla siebie wynik. Garbarnia miała okazję do podwyższenie rezultatu, ale nie udało się to Krykunowi. Golkiper gospodarzy, Marcin Cabaj pod koniec meczu dwukrotnie musiał ratować swoją drużynę przed stratą bramki. Najpierw doskonałą sytuację miał Paweł Łysiak, a następnie Radosław Mikołajczak. Gwardziści mecz kończyli w dziesiątkę po czerwonej kartce Maciąga.

Garbarnia: 80. Marcin Cabaj - 27. Michał Mistrzyk, 14. Arkadiusz Garzeł, 25. Krzysztof Kalemba, 16. Damian Nieśmiałowski - 21. Serhij Krykun (89, 2. Rafał Górecki), 15. Wojciech Wojcieszyński (85, 19. Karol Kostrubała), 5. Łukasz Pietras, 7. Patryk Serafin, 17. Filip Wójcik (66, 28. Szymon Kiebzak) - 9. Tomasz Ogar (55, 10. Michał Kitliński).

0:1 - Zyska
1:1 - Krykun
2:1 - Ogar
3:1 - Ogar

Gwardia: Adrian Hartleb - Bartosz Maciąg, Daniel Wojciechowski, Patryk Baranowski, Rafał Majtyka (46 Aleksander Januszkiewicz) - Radosław Mikołajczak, Wojciech Zyska, Junpei Shimmura (62 Paweł Łysiak), Sebastian Ginter (46 Aleksander Sopel), Adrian Kwiatkowski (63 Maciej Gregorek) - Michał Szubert.

żółte kartki: Nieśmiałowski, Serafin - Mikołajczak, Maciąg, Januszkiewicz.
czerwona kartka: Bartosz Maciąg (89. minuta, Gwardia, za drugą żółtą).

3:1 - 40' - Tomasz Ogar
Garbarnia: 80. Marcin Cabaj - 27. Michał Mistrzyk, 14. Arkadiusz Garzeł, 25. Krzysztof Kalemba, 16. Damian Nieśmiałowski - 21. Serhij Krykun (89' 2. Rafał Górecki), 15. Wojciech Wojcieszyński (85, 19. Karol Kostrubała), 5. Łukasz Pietras, 7. Patryk Serafin, 17. Filip Wójcik (66' 28. Szymon Kiebzak) - 9. Tomasz Ogar (55' 10. Michał Kitliński)

Gwardia: 1. Adrian Hartleb - 4. Bartosz Maciąg, 6. Daniel Wojciechowski, 2. Patryk Baranowski, 17. Rafał Majtyka (46' 23. Aleksander Januszkiewicz) - 19. Radosław Mikołajczak, 25. Wojciech Zyska, 15. Junpei Shimmura (62' 21. Paweł Łysiak), 16. Sebastian Ginter (46' Aleksander Sopel), 14. Adrian Kwiatkowski (63' Maciej Gregorek) - 11. Michał Szubert

żółte kartki: Damian Nieśmiałowski, Patryk Serafin (Garbarnia) - Aleksander Januszkiewicz, Bartosz Maciąg, Radosław Mikołajczak (Gwardia)
czerwona kartka: Bartosz Maciąg (za drugą żółtą, 89. minuta, Gwardia) sędzia: Albert Różycki (Łódź)

Dane pomogli uzupełnić: KSRossa, MICKY12, royal447 - dziękujemy