Błędy sędziego dały trzy punkty Łodzianom
Bardzo pechowej porażki doznali piłkarze Błękitnych Stargard w Łodzi. Podopieczni Krzysztofa Kapuścińskiego przegrali 1:2 z miejscowym ŁKS-em choć nie byli zespołem gorszym. W końcowych minutach nawet wyrównali, ale sędziujący to spotkanie Łukasz Kuźma wraz ze swoimi asystentem jako jedyni na stadionie dopatrzyli się pozycji spalonej. Wcześniej gospodarze dostali także rzut karny zmieniony na gola za rzekome zagranie piłki ręką przez obrońcę gości...

Przez długi czas meczu mimo swoich okazji żadna z drużyn nie mogła znaleźć drogi do siatki rywala. Udało się to dopiero piłkarzom ŁKS-u w 70. minucie. Jednak jak później pokazały to telewizyjne powtórki gola tego być nie powinno bowiem debiutujący na szczeblu centralnym arbiter niesłusznie dopatrzył się zagrania piłki ręką piłkarza Błękitnych. Prezent od arbitra pewnie wykorzystał Jewhen Radionow.

Osiem minut później Błękitni doprowadzają do wyrównania. Po błędzie defensorów gospodarzy piłkę do pustej bramki wpakował Mateusz Węsierski. Gdy wydawało się, że spotkanie zakończy się sprawiedliwym podziałem punktów w 84. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego zawodnik ŁKS-u Patryk Bryła strzałem z prawej strony pola karnego zdobył zwycięską bramkę.

W samej końcówce Błękitni zdobywają prawidłowo wyrównująca bramkę, której arbiter nie uznaje z powodu rzekomej pozycji spalonej zawodnika biało-niebieskich. Telewizyjne powtórki znowu pokazują, że arbitrzy nie mieli racji bowiem w momencie podania zawodnik gości znajdował się w linii z ostatnim obrońcą ŁKS-u.

ŁKS Łódź - Błękitni Stargard 2:1 (0:0)
1:0 - 70' - Jewhen Radionow (rzut karny)
1:1 - 80' - Mateusz Węsierski
2:1 - 85' - Patryk Bryła

ŁKS: 25. Michał Kołba - 16. Paweł Pyciak, 24. Kamil Juraszek, 29. Maksymilian Rozwandowicz, 8. Kamil Rozmus - 13. Jakub Kostyrka, 17. Mateusz Gamrot (90' 21. Filip Burkhardt), 31. Przemysław Kocot, 23. Damian Guzik (64' 18. Piotr Pyrdoł), 9. Krystian Pieczara (79' 7. Patryk Bryła) - 10. Jewhen Radionow.

Błękitni: Mariusz Rzepecki - Grzegorz Szymusik, Patryk Burzyński (77' Michał Magnuski), Tomasz Pustelnik, Hubert Kotus - Maciej Więcek, Damian Mosiejko, Patryk Skórecki, Patryk Włóka (85' Bartosz Łysoń), Wojciech Fadecki - Mateusz Węsierski.

1:0 - 70'k - Jewhen Radionow

Błękitni: 57. Mariusz Rzepecki - 25. Grzegorz Szymusik (85' 5. Bartłomiej Zdunek), 11. Patryk Burzyński, 19. Tomasz Pustelnik, 4. Hubert Kotus - 17. Maciej Więcek (61' 24. Rafał Gutowski), 15. Damian Mosiejko, 10. Patryk Skórecki (77' 20. Michał Magnuski), 26. Patryk Włóka (85' 6. Filip Karmański), 18. Wojciech Fadecki - 27. Mateusz Węsierski

żółte kartki: Kamil Rozmus, Filip Burkhardt, Jewhen Radionow (ŁKS) - Grzegorz Szymusik, Patryk Burzyński, Hubert Kotus, Maciej Więcek, Patryk Skórecki (Błękitni) sędzia: Łukasz Kuźma (Białystok)

Dane pomogli uzupełnić: KSHAJKA, royal447 - dziękujemy

Błędy sędziego dały trzy punkty Łodzianom (pszczolek)