Trzy punkty zostają w Szczecinie
autor: MeZwycięstwem zakończyli świąteczną kolejkę Ekstraklasy piłkarze Pogoni Szczecin. Podopieczni Kosty Runjaica pokonali na własnym boisku Śląsk Wrocław 3:2 i awansowali na jedenastą pozycję w tabeli. Jeszcze niedawno Portowcy, którzy ubiegły rok zakończyli na ostatnim miejscu, byli wymieniani jako główny kandydat do spadku, tymczasem runda wiosenna w wykonaniu portowej jedenastki wygląda znakomicie. Zespół z Wrocławia i w Szczecinie nie przełamał złej passy i nadal pozostaje bez zwycięstwa w tym roku.
Gospodarze już od początku spotkania ruszyli do przodu i pokazali, ze dzisiaj będą walczyć o komplet punktów. W piątej minucie groźny strzał oddał Spas Delew, ale na posterunku był były bramkarz Pogoni a obecnie Śląska - Jakub Słowik. W dwudziestej siódmej minucie Delew zagrał w pole karne do Mortena Rasmussena, ale Duńczyk minął się z piłką. Po chwili w natarciu był Śląsk, ale Wacek posłał piłkę wprost w ręce Załuski. Portowcy na prowadzenie wyszli tuż przed przerwą. Rasmussen zgrał futbolówkę w pole karne wprost pod nogi Delewa a Bułgar nie miał żadnych trudności w skierowaniu jej do siatki. Gola zadedykował Jarosławowi Fojutowi, który nabawił się poważnej kontuzji.

W pięćdziesiątej dziewiątej minucie granatowo - bordowi podwyższyli prowadzenie. Lasza Dwali wybił piłkę z niemal końcowej linii boiska, dopadł do niej Adam Frączczak i po koźle skierował ją pod poprzeczkę. Nic nie zapowiadało, że losy meczu mogą się jeszcze odmienić. Jednak w siedemdziesiątej minucie kontaktowego gola zdobywa pochodzący ze Szczecina Piotr Celeban. Pogoń próbowała odpowiedzieć, jednak Rasmussen nie zdołał posłać piłki do siatki w dogodnej sytuacji. Dziesięć minut później z dystansu Słowika próbował zaskoczyć Kort, ale bezowocnie. Portowcy podwyższyli za sprawą Tomasza Hołoty, który trafił głową do siatki po rzucie rożnym bitym przez Ricardo Nunesa. W doliczonym czasie gry rozmiary porażki Śląska zmniejsza Marcin Robak, który pokonuje swój były zespół.

Pogoń Szczecin- Śląsk Wrocław 3:2
Spas Delew 44, Adam Frączczak 59, Tomasz Hołota 80 - Piotr Celeban 70, Marcin Robak 90

Pogoń: Łukasz Załuska - Cornel Râpă, Sebastian Rudol, Lasza Dwali, Hubert Matynia - Spas Delew (78, Adam Buksa), Tomasz Hołota, Rafał Murawski (74, Dawid Kort), Ricardo Nunes (83, Łukasz Zwoliński) - Adam Frączczak, Morten Rasmussen.

Śląsk: Jakub Słowik - Piotr Celeban, Igors Tarasovs, Tim Rieder, Augusto - Jakub Kosecki, Sito Riera, Dragoljub Srnić (84, Maciej Pałaszewski), Kamil Vacek (68, Arkadiusz Piech), Róbert Pich (68, Mateusz Cholewiak) - Marcin Robak.

żółte kartki: Delew, Kort, Rasmussen - Augusto, Rieder, Kosecki.

sędziował: Dominik Sulikowski (Gdańsk).
widzów: 5524.
�r�d�o: wlasne

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2017/2018)
3:2 – Marcin Robak – 90’
Pogoń Szczecin: 1. Łukasz Załuska – 15. Hubert Matynia, 25. Lasha Dvali, 21. Sebastian Rudol, 2. Cornel Rapa – 77. Ricardo Nunes (83’ – 93. Łukasz Zwoliński), 20. Tomasz Hołota, 6. Rafał Murawski (73’ – 10. Dawid Kort), 11. Spas Delev (76’ – 18. Adam Buksa) – 9. Adam Frączczak, 13. Duncan

Śląsk Wrocław: 27. Jakub Słowik – 3. Piotr Celeban, 32. Igors Tarasovs, 21. Tim Rieder, 5. Augusto – 16. Robert Pich (67’ – 11. Mateusz Cholewiak), 8. Dragoljub Srnić (83’ – 31. Maciej Pałaszewski), 10. Kamil Vacek (67’ – 29. Arkadiusz Piech), 22. Sito Riera, 7. Jakub Kosecki – 9. Marcin Robak

Żółte kartki: Delev, Kort, Duncan (Pogoń) - Augusto, Rieder, Kosecki (Śląsk) sędzia: Dominik Sulikowski (Gdańsk)

Dane pomógł uzupełnić: ginol27 - dziękujemy